۲ استاد دانشگاه حکیم سبزواری در فهرست دانشمندان برجسته جهان قرار گرفتند

سبزوار- ایرنا- مدیر گروه شیمی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۲ استاد گروه شیمی این دانشگاه در فهرست دانشمندان برجسته جهان قرار گرفتند.

دکتر امیرحسن امیری روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: بر مبنای آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI)، نام "رضا طیبی" استاد تمام گروه شیمی و "مهدی بقایری" دانشیار گروه شیمی دانشگاه حکیم سبزواری در فهرست ۲ درصد شیمیدان‌های برجسته دنیا قرار گرفته است.
وی ادامه داد: معیار انتخاب پژوهشگران برتر در حوزه شیمی، استناد به مقالات چاپ شده است که بر مبنای این پارامترها فهرست دانشمندان مرتب سازی و سپس دو درصد برتر آن در حوزه های مختلف انتخاب و معرفی می شوند.
مدیر گروه شیمی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: انتخاب استادان این دانشگاه در لیست محققان برجسته دنیا سبب استوار شدن مرجعیت علمی دانشگاه حکیم سبزواری در دنیا و ترغیب پژوهشگران و دانشجویان جوان دانشگاه به کارهای پژوهشی می شود.
شهریور ماه امسال نیز در رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌های کشور که از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام اعلام شد جایگاه دانشگاه حکیم سبزواری با ۹ پله صعود از رتبه ۴۲ در سال گذشته به رتبه ۳۳ ارتقا یافت.
دانشگاه حکیم سبزواری جزء ۲۲ دانشگاه محور در کشور است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =