۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84104010
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین بارش برف پاییزی ارتفاعات گیلان  را سپید پوش کرد

رشت - ایرنا- معاون توسعه و سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارش نخستین برف پاییزی در ارتفاعات استان خبر داد.

شبنم هادی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه براساس نقشه ها امروز هوای استان آفتابی است  به بارش های استان طی ۲ روز گذشته اشاره و عنوان کرد: بیشترین میزان بارش از روز شنبه تا  شب گذشته (دوشنبه شب) ربوط به چابکسر با ۸۳ میلیمتر، رضوانشهر ۷۸.۸ میلیمتر و املش ۶۴.۳ میلیمتر  بوده است.

 وی افزود : میزان بارش ها در این مدت  در رشت ۲۰.۳ میلیمتر  بوده  است.

 هادی نژاد کمترین میزان بارش را مربوط به منجیل با ۲.۲ میلیمتر عنوان و تصریح کرد: بیشینه و کمینه دمای استان  طی ۲۴ ساعت گذشته نیز به ترتیب انزلی و رودسر با ۱۷ درجه سانتی گراد و  دیلمان با ۹ دهم درجه سانتی گراد عنوان کرد.

هادی نژاد اظهار داشت: دمای رشت نیز طی شبانه روز گذشته بین ۱۵ و ۷ درجه سانتی گراد در نوسان بوده است.

به گفته معاون توسعه و سرپرست اداره هواشناسی گیلان،  سامانه بارشی جدیدی از روز سه شنبه با نفوذ تدریجی و تقویت سامانه ناپایدار موجب  ابرناکی، مه آلود شدن هوا، کاهش دما  به طور متوسط بین چهار تا ۱۰ درجه سانتی گراد در مناطق مختلف استان، بارندگی، وزش باد (گاهی شدید و خیلی شدید)، رعد و برق  و در ارتفاعات بالای یک هزار و ۸۰۰ متر بارش برف می شود که تا پایان هفته ادامه دارد.

وی تصریح کرد: آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها، لغزندگی جاده ها و کاهش دید افقی، احتمال خسارت به سازه ها، لغزش و رانش زمین و اصابت صاعقه طی مدت فعالیت این سامانه جوی دور از انتظار نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =