مطالعات جابه‌جایی ۴۳ روستای در معرض خطر چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: تعیین تکلیف وضعیت سکونت‌گاه‌های ۴۳روستای در معرض خطر  استان و مطالعات امکان‌سنجی، جابه‌جایی یا درجاسازی، ایمن‌سازی و پایدارسازی این روستاها در برابر مخاطرات وارد مرحله مطالعه شد.

سهراب رئیسی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انجام مطالعات امکان‌سنجی جابه‌جایی یا درجاسازی ۴۳ روستای در معرض خطر استان در دست اقدام قرار گرفته است و امید است تا پایان سالجاری نتایج مطالعات این روستاها تهیه و در کارگروه و کمیته‌های مربوطه بررسی و تصویب شود.

وی ادامه داد: در چهار محال و بختیاری ۴۷ روستای در معرض خطر سکونت‌گاهی وجود دارد که مطالعات چهار روستا در سال‌های گذشته به انجام رسیده و با اتمام فرایند مطالعات، جابه‌ جایی یا تثبیت درجاسازی ۴۳ روستای دیگر نیز تعیین تکلیف می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: پس از انجام مطالعات تکمیلی شامل مکان‌یابی بهینه سکونت‌گاه‌های جدید و یا تثبیت، پایدارسازی و ایمن سازی سکونتگاه موجود متناسب با مخاطرات تهدیدکننده، امکان ارائه خدمات به متقاضیان فراهم می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همچنین از ۸۴ هزار واحد روستایی در استان تاکنون ۵۰ درصد این واحدها معادل ۴۲ هزار واحد مقاوم‌سازی شده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با ۹۷۹ هزار نفر جمعیت ۱۰ شهرستان و بیش از ۸۰۰ روستا و آبادی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =