سرانه ورزشی روستاهای دشتی و تنگستان افزایش یافت

بوشهر- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: با احداث ۵۱ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال سرانه ورزشی روستاهای شهرستان‌های دشتی و تنگستان از سه دهم مترمربع به یک مترمربع افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، حمید حیدری بریدی روز دوشنبه در نشست با نماینده مردم دشتی و تنگستان افزود: برای احداث این زمین‌های ورزشی با مساحت ۶۵ هزار مترمربع ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح همه روستاهای دارای ۵۰۰ نفر جمعیت و بیشتر در شهرستان‌های دشتی و تنگستان از یک زمین چمن مینی فوتبال استاندارد با چهار برج روشنایی و فنس کشی پیرامونی برخوردار شدند.

حیدری بریدی با اشاره به احداث بوستان‌های امید اضافه کرد: در هفت سال دولت تدبیر و امید ۹۵ بوستان امید شامل ۵۱ بوستان در تنگستان و ۴۴ بوستان در دشتی به مساحت ۱۶۷ هزار مترمربع با ۱۱۷ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است. 

وی ادامه داد: هدف از اجرای طرح بوستان امید بهره مندی ساکنان همه روستاهای شهرستان از فضای پارک، امکانات و تجهیزات سرگرمی و بازی کودک و نوجوان و سایر امکانات فرهنگی، هنری و ورزشی است که با اجرای این طرح سرانه پارک و فضای سبز روستا از یک دهم مترمربع به ۱.۸ مترمربع  افزایش یافته است. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: همچنین ۱۶۰ کیلومتر شامل ۶۲ کیلومتر در دشتی و ۹۸ کیلومتر در تنگستان با ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب ۲۶۷ پروژه از محل اعتبارات آسفالت معابر از محل قیر رایگان، آسفالت شده است.

حیدری بریدی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح افزایش میزان برخورداری روستاها از اجرای طرح هادی است که با اجرای این طرح میزان برخورداری روستاها از طرح هادی از ۳۰ درصد در سال ۹۴به ۵۵ درصد در سال ۹۸ رسیده است. 

وی با اشاره به اجرای فاز یک طرح اعتبارات عمرانی مناطق نفت خیز گفت: در سال‌های ۹۸ به میزان ۷۶ میلیارد ریال در قالب ۵۱ پروژه تامین اعتبار شده که صرف اجرای بهسازی معابر، پل‌سازی، دیوارحفاظتی، بوستان و پیاده روسازی شده است.

وی در خصوص اعتبارات سال ۹۹ مربوط به شهرستان‌های دشتی و تنگستان گفت: ۶.۵میلیارد ریال از محل اعتبارات سیل، هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی طرح هادی و ۳۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی تملک دارایی مصوب شده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بازنگری طرح هادی روستایی و تامین مسکن از نیازهای اصلی مردم است و با ایجاد شرایط مطلوب برای زندگی در روستا، از مهاجرت به سمت شهرها جلوگیری می‌شود.

غلامحسن کرمی ادامه داد: با کارهای ماندگاری که بنیاد مسکن در روستاها برای عمران و آبادانی انجام داده، شرایط برای زندگی در روستا بهتر شده است و رضایت مردم از عملکرد بنیاد مسکن گواهی بر این مدعاست.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان انتظارات و توقع دولت و مردم را بالا برده است که این مهم قابل تقدیر است.

کرمی با بیان اینکه برخی اعتبارات  نفت در گذشته تایید و تصویب شده، اما هزینه نشده است، گفت: این موضوع باید سریعتر تعیین تکلیف و در پروژه ها هزینه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =