گشت‌های بازرسی در سرپل‌ذهاب تخلفات بهداشتی را رصد می‌کنند

قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: گشت‌های بازرسی ستاد کرونا به شکل سختگیرانه بر واحدهای صنفی این شهرستان نظارت دارند و بامتخلفان بدون هیچ‌گونه چشم‌پوشی برخورد می‌کنند.

حسن پیرکرمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای طرح محدویت های کرونایی گشت های مشترک بازرسی و نظارت با حضور تیمی متشکل از ادارات صمت، تعزیرات حکومتی، اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی، بازرسان شبکه بهداشت و درمان، بسیج اصناف، بازرسان اتاق  اصناف، اجراییات شهرداری و نماینده فرمانداری و همچنین تعدادی از اتحادیه های ذی ربط تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای اعمال محدویت های کرونایی در شهرستان روزانه بیش از سه هزار واحد صنفی سطح ۲ و سه که باید بسته باشند مورد بازرسی و پایش قرار می گیرد که در این مدت تاکنون ۳۰۰ واحد صنفی که به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی اقدام به فعالیت کردند، پلمب شدند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار سرپل ذهاب با تاکید بر ضرورت اجرای دستورالعمل های بهداشتی در واحدهای صنفی سطح یک به خصوص واحدهای خبازی تاکید کرد و گفت: اجرا و رعایت پروتکل ها در این صنف برای حفظ جان و سلامت مردم حایز اهمیت است و با متخلفانی که سلامت شهروندان را به خطر اندازند برابر قانون و با اشد مجازات رفتار می شود.

پیرکرمی ادامه داد: بازرسی و نظارت از واحدهای خبازی به صورت مستمر انجام می شود و طی ۲ روز اخیر پنج واحد صنفی متخلف از سوی بازرسان بهداشت و درمان پلمب و در خصوص رعایت موازین بهداشتی به بیش از ۲۰ واحد دیگر تذکر داده شد.

وی گفت: علاوه بر این حسب هماهنگی های به عمل آمده با نماینده غله شهرستان در مورد واحدهای متخلف خبازی قطع سهمیه و یا کاهش سهمیه آرد اعمال خواهد شد و به متصدیان نانوایی ها تاکید شده که از تحویل نان به مشتریانی که ماسک ندارند، خودداری کنند.

او با قدردانی از ادارات عضو ستاد کرونا و فعالانی که در این زمینه مشارکت لازم را داشته اند، از مردم خواست که در صورت مشاهده رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی سطح یک و به خصوص خبازی ها از طریق سامانه ۱۹۰ و یا شماره تلفن ۴۲۲۳۴۴۶۶ اطلاع رسانی وگزارش لازم را اطلاع دهند.

کرونا جان ۱۲ کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با فوت ۱۲ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جانباختگان کرونا در استان به ۹۶۸ نفر رسید.

مهدی محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افرود: با بستری شدن ۳۱۹ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع تعداد بیماران کرونایی بستری به هزار و ۲۴۴ بیمار رسید.

به گفته وی، در شبانه روز گذشته ۱۹۳ بیمار پس از بهبودی از بیمارستان های استان مرخص شدند تا تعداد بیماران ترخیص شده به ۱۷ هزار و ۱۰۷ بیمار برسد.

محمدی، مجموع بیماران بستری شده با علایم کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون را نیز ۱۹ هزار و ۳۰۷ بیمار اعلام کرد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۸ بیمارستان آموزشی و غیرآموزشی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی دارد که اکنون بیماران کرونایی در بیمارستان‌های «گلستان»،   «فارابی» و «شهدا»  بستری هستند.

اکنون بیش از سه هزار و ۲۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که از این تعداد حدود هزار و ۲۰۰ تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.