جمهوری آذربایجان: درگیریها در چهار محور در قره باغ ادامه دارد

باکو - ایرنا - وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با اشاره به ادامه درگیری‌ها در چهار محور عمده در منطقه مورد مناقشه «قره باغ»، از کنترل نیروهای این کشور بر شرایط عملیاتی در این محورها خبر داد .

به گزارش این وزارتخانه، دیروز و بامداد امروز درگیری‌ها در محور های " آقدره " ، " آقدام " ، " خوجاوند " و " قبادلی " در منطقه مورد مناقشه قره باغ ادامه داشته و نیروهای ارمنی در برخی محورهای جبهه مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند .

 بنابر این گزارش ، در نتیجه حملات ارتش جمهوری آذربایجان ، نیروهای ارمنستان در محور " خوجاوند "  مواضع خود را ترک کرده و متواری شدند .

طبق گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ، نیروهای ارمنستان در برخی محورهای مرز مشترک دو کشور در خارج از منطقه مورد مناقشه قره باغ  مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را مورد هدف قرار داده‌اند .

گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان افزود : نیروهای ارمنستان با استفاده از خمپاره اندازها و دیگر سلاح‌ها از شهرستان‌های " برد " و " چمبرک " این کشور به مواضع واحدهای ارتش جمهوری آذربایجان مستقر در شهرستان‌های مرزی " تاووز " و " گده بیک " شلیک کردند .

شبکه خبری اسکای نیوز هم به نقل از مقامات قره باغ  از کشته شدن ۴۴ نفر از سربازان آن در درگیری با نیروهای جمهوری آذربایجان طی ساعات اخیر خبر داد.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان از ششم مهر ماه گذشته آغاز شده و به رغم سه بار توافق آتش با مساعدت میانجیگران بین‌المللی ، این درگیری‌ها همچنان با شدت ادامه دارد .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha