احیای تجمعات انتخاباتی، حربه جدید ترامپ برای ماندن در قدرت

تهران – ایرنا – دونالد ترامپ که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را نپذیرفته است، قصد دارد تجمعات بزرگ انتخاباتی‌اش را احیا کند، اما این گردهمایی‌ها این بار بر اقدام حقوقی وی در مخالفت با نتیجه انتخابات متمرکز خواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از فاکس نیوز، ستاد انتخاباتی ترامپ درنظر دارد مسیری کمتر سنتی برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات را در پیش گیرد که شامل برخی تجمعات ترامپ با تمرکز بر مبارزات حقوقی در چند ایالت و در سراسر آمریکا می شود.

ترامپ در جریان این تجمعات همچنین تصمیم دارد از آگهی درگذشت افرادی که گفته می شود پس از فوت به نامشان رای داده شده است، به عنوان مدرکی برای اثبات ادعای تقلب انتخاباتی مطرح شده از سوی خود استفاده کند.

ستاد انتخاباتی ترامپ تیم های شمارش آرا را به ایالت های جورجیا، آریزونا و پنسیلوانیا اعزام کرده است.

ترامپ با خودداری از قبول شکست در مقابل جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰، از اقدام قانونی در روزهای آتی سخن گفته است.

ترامپ و ستاد وی اتهام تقلب گسترده انتخاباتی در پنسیلوانیا و ایالات دیگر را بدون ارائه مدرکی معتبر مطرح کرده اند.

دستیاران ترامپ می گویند رئیس جمهوری و گروهی از متحدانش قصد دارند پایگاه حامیان وفادار به وی را حتی در صورت شکست حفظ کنند.

رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ اعلام کرد که علاوه بر دادخواست های موجود در پنسیلوانیا، دو دادخواست دیگر در مرحله تنظیم است.

وی پیش بینی کرد که به زودی ستاد انتخاباتی ترامپ چهار یا پنج دادخواست را تنظیم کند و تعداد این دادخواست ها احتمالا به ۱۰ مورد می رسد.

براساس این گزارش، تقلب انتخاباتی در آمریکا امری نادر است و زمانی که اتفاق می افتد، افراد خاطی بازداشت و تحت پیگرد قرار می گیرند، اما تغییری در نتیجه انتخابات روی نمی دهد.

مقام های ستادهای انتخاباتی ترامپ در عین حال ادعا کرده اند که بیش از ۲۱ هزار رای به نام مردگان در ایالت پنسیلوانیا داده شده است.

براساس داده های خبرگزاری آسوشیتدپرس، حتی در صورت صحت این ادعا و ۲۱ هزار رای با نام افراد فوت شده، بایدن همچنان در این ایالت با بیش از ۲۰ هزار رای از ترامپ جلوتر است.

همچنین مقام های دولت ترامپ ادعای تقلب گسترده در انتخابات و رای گیری غیرقانونی را رد اما به نام ترامپ به عنوان فردی که این اتهام ها را مطرح کرده است، اشاره ای نکرده اند.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساختی، آژانس فدرال ناظر بر امنیت انتخابات آمریکا نیز اعلام کرده است که مقام های انتخاباتی محلی تمهیدات تشخیصی در اختیار دارند که تقلب در انتخابات از طریق برگه های رای جعلی را دشوار می کند.

مقام های ارشد انتخاباتی از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در ایالت های آریزونا، جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و نوادا گفته اند که تخلفات گسترده انتخاباتی و نمونه بارزی از تقلب یا اقدام غیرقانونی را مشاهده نکرده اند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه هفته گذشته برگزار شد و بایدن دموکرات و ترامپ جمهوریخواه در جریان آن وارد گود رقابت شدند. بایدن در این دوره از انتخابات بیش از ۵۰ درصد آرا عمومی و۲۹۰ رای الکترال را به دست آورد، اما ترامپ همچنان برای ماندن در کاخ سفید مقاومت می کند و حاضر به پذیرش نتیجه انتخابات نیست، از اینرو از شکایت به دیوان عالی آمریکا برای بررسی این مساله سخن گفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha