فرماندار: برپاکنندگان مجالس عروسی و عزا در ابرکوه پیگرد قانونی می‌شوند

یزد- ایرنا- فرماندار ابرکوه با تشریح وضعیت بحرانی این شهرستان در ارتباط با شیوع کرونا گفت: با هماهنگی دادستان عمومی وانقلاب، صاحبان منازلی که مجالس عروسی، عزا و هر گونه مهمانی جمعی را برپا کنند، بازداشت شده و با آنان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

محمد کاظمی نسب عصر دوشنبه درحاشیه نشست ستاد مقابله با کرونا ابرکوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ابرکوه جزء ۴۳ شهر بحرانی کشور است و برگزاری مهمانی و دورهمی مهمترین عامل شیوع کرونا دراین شهرستان اعلام شده، لذا به مردم توصیه می شود از هر گونه تجمع در منازل شخصی اجتناب کنند.

وی یا تاکید بر پرهیز از مسافرت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی افزود: باید به شدت در مراودات خانوادگی، تردد در اداره ها و مکان های عمومی،  اصناف، صنایع، مساجد و مدارس علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تمامی نکات بهداشت در زمینه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

تست کرونای بیش از ۸۰۰ نفر در ابرکوه مثبت بوده است 

کاظمی نسب با قدردانی از پزشکان ، کادردرمانی و تمام عوامل بهداشتی و درمانی تصریح کرد: تست کرونای بیش از ۸۰۰ نفر از اول مهرماه تاکنون در این شهرستان مثبت بوده و هم اکنون ۶۲ بیمار کرونایی در بیمارستان این شهرستان بستری هستند.

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ابرکوه با بیان اینکه ، هم اکنون کلیه تخت های بیمارستان این شهرستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته، خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می کنیم برای رعایت مسائل بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا با زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به کاهش این بیماری کمک کنند.

اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری ابرکوه بزودی راه اندازی می شود

وی کمبود اکسیژن مورد نیاز بیماران بدحال را از مشکلات شهرستان ابرکوه عنوان کرد و یادآور شد: دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری که با همکاری مسوولان و مشارکت خیران تهیه و تحویل بیمارستان شده، ظرف چند روز آینده راه اندازی می شود.

فرماندار ابرکوه با تاکید بر اینکه ، این شهرستان از سمت استان فارس ورودی و خروجی استان یزد است، خاطر نشان کرد:  ورود خودروهای سواری غیربومی به شهر ابرکوه از سمت استان فارس و همچنین از سمت سایر شهرستان های استان یزد به ابرکوه ممنوع است .

کاظمی نسب با بیان اینکه این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه دارد ، افزود: برابر دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا در طرح محدودیت تردد  خودروهای سنگین خدمات رسان استثناء هستند و از تردد آنها جلوگیری نمی ‌شود.

همچنین هفته گذشته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد درابرکوه بابیان اینکه مهمترین عاملی که در کاهش میزان مرگ و میر افراد مبتلا به کووید ۱۹ بیماریابی به موقع است، خاطرنشان کرد: با شناسایی افراد مبتلا می توان حتی آنها را سرپایی درمان کرد و با قرنطینه فرد در منزل ، ۸۵ تا ۹۰ درصد افراد بی نیاز از بستری هستند.

دکتر محمدرضا دهقان ادامه داد: باید آحاد مردم و مسوولان تلاش و همکاری کنند تا بیماری کنترل شود و این مهم حمایت از کادر بهداشتی و درمانی استان است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =