بیش از ۲ هزار دستگاه تلفن همگانی در کردستان فعال است

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۱۸۲ دستگاه تلفن همگانی در نقاط مختلف شهرها و روستاهای این استان نصب و فعال است.

آزاد حکمت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سنندج ۸۵۰ دستگاه، سقز ٣٢٠، بانه ٢٣٥، مریوان ٢٣٠، قروه ٢٠٥، دیواندره ١٩٠، بیجار ١٠٠ و در دهگلان ۵۲ دستگاه تلفن همگانی وجود دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ای برای حذف تلفن‌های همگانی در استان نداریم، اضافه کرد: تمام این دستگاه‌ها در استان به لحاظ فنی فعال و آماده استفاده است و از مردم انتظار داریم برای حفظ و نگهداری این دستگاه‌ها، مخابرات را یاری دهند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با تاکید بر اینکه از تعداد کیوسک‌های تلفن همگانی در استان کاسته نخواهد شد، یادآور شد: هدف ما تعادل سازی نصب این دستگاه‌ها در مناطق مختلف استان است.

حکمت بر لزوم حفظ این دستگاه‌ها برای ارائه سرویس به مردم تاکید کرد و افزود: تلاش می‌شود تعداد کیوسک‌ها در اماکنی که مورد نیاز نیست کاهش یابد و به مناطقی که به وجود این دستگاه‌ها بیشتر نیاز است انتقال داده شود.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۹ روستای دارای سکنه است.

در حال حاضر ۵۰۲ هزار و ۸۵۰ خط تلفن ثابت، ۲ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۵۹۶ خط تلفن همراه و ۱۱۹ هزار و ۳۸۲ پورت اینترنت خانگی مخابرات در کردستان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha