اجرای مصوبات کرونا و گلایه‌مندی شهروندان بروجردی

بروجرد - ایرنا - بسیاری از شهروندان، بازاریان و صاحبان واحدهای صنفی در بروجرد از مصوبات ستاد کرونای گلایه مند هستند و معتقدند محدودیت‌ها باید مطابق اسفندماه سال گذشته و زمان آغاز شیوع این ویروس در سطح شهرستان اجرا شود.

به گزارش ایرنا براساس ستاد مدیریت کرونای کشور فعالیت تمام اصناف گروه شغلی ۲، سه و چهار پس از ساعت ۱۸ در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان ممنوع است.

افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در لرستان و به تبع آن شهرستان بروجرد تا اطلاع ثانوی و کاهش روند شیوع این بیماری، فعالیت این گروه های شغلی ساعت ۱۸عصر خواهد بود و برای قطع زنجیره انتقال این بیماری تا حد امکان از حضور در تجمع‌ها خودداری کرده و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی جدی گرفته شود.

یکی دیگر از کسبه های بروجردی گفت: تعطیلی یک هفته ای حتی یک ماهه صنوف بسیار بهتر از اجرای طرح تعطیلی از ساعت ۶ غروب به بعد است زیرا عملا طرح اجرا نخواهد شد و مشکلاتی برای مردم و مسوولان به دنبال دارد.
وی افزود: هدف کاهش انتشار ویروس کرونا است پس تعطیلی کامل صنوف بهتر جواب می دهد تا طرح نیمه وقت، زیرا مردم اغلب فرصت خرید در بعد از ظهر را دارند.
محمد پیرزادی اظهار داشت: مردمی که قصد خرید و تامین کالاهای خود را دارند تا قبل از ساعت ۶ غروب به بازار می ایند و به دلیل ازدحامٌ، ویروس کرونا همچنان جولان می دهد و عملا تاثیری در کاهش ابتلا ندارد.
یکی دیگر از صاحبان کسب بروجرد گفت: در جربان ویروس کرونا این قشر در چندماه اخیر ضررهای فراوانی متوجه شده اند و تنها میتوان گفت عرضه کنندگان مواد غذایی شرایط مطلوب تری داشتند.
علی امیدعلی افزود: فروش انواع پوشاک. کیف. کفش و دهها کالای دیـگر تحت تاثیر تورم و کرونا از بازار پر رونق فروش برخوردار نبوده و همواره با ضررهای مالی مواجه بوده ایم.
وی با انتقاد از اینکه دولت باید با حمایت بیشتر از کسبه داشته باشد، بیان کرد:  دولت باید در کنار تعطیل نمودن بازار حمـایت های مالی مانند پرداخت تسهیلات بانکی برای جبران ضررها فراهم نماید تا از یک سو با تعطیلی بازار انتشار ویروس کاهش یابد و از سوی دیگر کسبه حمایت شوند.
وی تاکید کرد: شیوه فعلی تعطیلی بازار هیچگونه تاثیری در کاهش انتشار ویروس ندارد و اگر قرار باشد شرایط فعلی کنترل شود و آمار مبتلایان کاهش یابد ، نه تنها بازار به طور کامل تعطیل شود بلکه محدودیت عبور و مرور خودروهای غیر بومی به شهر اجرا شود.
یکی دیگر از شهروندان بروجرد گفت: طرح بهره گیری از ۵۰درصد نیروهای اداری، عدم پذیرش ارباب رجوع در اداره نیز از جمله طرحهایی است که جز سردرگم کردن مردم چیزی به دنبال ندارد.
شهاب ارضی گفت: اینکه ادارات باز باشد با ۵۰درصد نیرو و ارباب رجوع قبول نکنند و بانکها تعطیل باشند تا چه حد می تواند در کنترل ویروس کرونا موثر باشد باید توسط کارشناسان بررسی شود.
به گزارش ایرنا، اجرای طرح عدم پذیرش ارباب رجوعو از سوی ادارات عملا اجرایی نبوده و بسیاری از ازباب رجوعها با دیدن بازبودن ادارات همچنان اصرار بر انجام کار اداری خود دارند.

رییس اداره صنعت، معدن، تجارت بروجرد گفت: در راستای اجرای طرح محدودبتهای کرونایی در بروجرد و فعالیت کسبه و بازاریان با مشکلات عمده ای از جمله مقاومت صاحبان واحدهای صنفی مبنی بر عدم تعطبلی روبرو هستند.

حمید آزادبخت افزود : طرح تعطیلی واحدهای تجاری در ساعت ۶غروب عملا جواب گو نبوده ، زیرا اغلب کسبه ضمن ابراز ناخرسندی از رکود بازار و تورم حاکم بر زندگی خود مانع بستن مغازه می شوند.

وی کمبود نیرو در برخورد با متخلفان و برای عدم فعالیت کسبه و بازاریان یکی از مشکلات عمده در اجرای این طرح دانست و گفت: اداره صنعت به تنهایی نمیتواند اقدام به تعطیلی بازار نماید زیرا اغلب صاحبان کسب همکاری نمیکنند.

آزادبخت تاکید کرد: باید همه ادارات به همکاری اداره صنعت، بهداشت امده تا با برخوردار بودن از نیروی کافی و حضور گسترده در سطح شهر و پاساژها  اقدام به قانع کردن صاحبان کسب برای اجرای طرح تعطبلی در ساعت ۱۸ عصر نمایند.

۴۶ هزار و ۱۹۰ لرستانی تا ۱۷ آبان به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۹۱۷ نفر جان باخته‌اند و وضعیت این استان از نظر شیوع ویروس قرمز است.

پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار و ادارات همچنان برقرار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =