راه دسترسی روستای "مازله" مهاباد بازگشایی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: با تلاش عوامل راهداری راه دسترسی روستای "مازله" این شهرستان که به دلیل سیلاب تخریب و مسدود شده بود، بازگشایی شد.

محسن خادمی روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه دسترسی این روستا به طول ۱.۵ کیلومتر به خاطر بارش تگرگ و باران شدید روز گذشته مسدود شده بود که تیم‌های راهداری اضطراری این شهرستان با استفاده از ادوات راهداری شامل ۲ دستگاه لودر و گریدر مسیر را بازگشایی کردند.

وی اضافه کرد: با بازگشایی مسیر شوسه این روستای ۳۰ خانواری امکان تردد خودروهای سبک و سنگین به داخل روستا مهیا و این امر با قدردانی فراوان اهالی این روستا از عوامل راهداری مهاباد همراه شد.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذر امسال در این شهرستان افزود: هم‌اکنون در حال انباشت ۶ هزار تُن نمک و ماسه در راهدارخانه‌ها و تعمیر و تجهیز اداوات راهداری هستیم.

وی اضافه کرد: این مقدار نمک و ماسه علاوه بر راهدارخانه مرکزی، در سه راهدارخانه ثابت در روستاهای "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان)، "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت و "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) ذخیره‌سازی می‌شود.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی محورهای روستایی، ۲ راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای اجرای طرح زمستانی امسال ۶۰ مامور راهداری و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری در راهدارخانه‌های ثابت و سیار این شهرستان مستقر خواهند شد.

"خادمی" با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۵۷ درصد راه‌های روستایی مهاباد آسفالت است گفت: این شهرستان با۱۹۶ روستا در مجموع دارای ۶۰۱ کیلومتر راه روستایی است که از این مقدار راه ۱۱۰ روستا به طول ۳۴۰ کیلومتر آسفالت است.

وی افزود: راه دسترسی به ۸۶ روستای این شهرستان به طول ۲۶۱ کیلومتر نیز شوسه است و مهاباد از این لحاظ در بین شهرستان‌های همجوار از جمله نقده، پیرانشهر و اشنویه دارای بیشترین راه روستایی شوسه و خاکی است. 

روستای "مازله" در بخش خلیفان و در ۲۵ کیلومتر غرب مهاباد و در مسیر مهاباد- سردشت واقع شده است.

مهاباد دارای بیش از ۸۴۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها