ماهان ۲ برنامه پروازی فرودگاه بجنورد را لغو کرد

بجنورد- ایرنا- مدیر فرودگاه شهدای بجنورد گفت: شرکت هواپیمایی ماهان ۲ برنامه پروازی خود در این فرودگاه را به دلیل برنامه ۶ ماهه زمستانی و کاهش مسافر لغو کرده است.

محمدابراهیم قدمگاهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت ماهان در روزهای شنبه، دوشنبه، پنجشنبه و جمعه در این فرودگاه پرواز داشت اما با لغو ۲ پرواز در برنامه پروازهای نیمسال دوم،  هم‌اینک این پروازها تنها به روزهای دوشنبه و جمعه محدود شده است.

وی افزود: فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی در هفته میزبان ۱۰ برنامه پروازی شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان و آسمان بود که در تمامی روزهای هفته به جز دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، در هر روز ۲ پرواز انجام می شد اما با لغو ۲ برنامه پروازی ماهان، این پروازها به هشت مورد رسیده است.

وی گفت: هم اینک شرکت هواپیمایی ایران ایر در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه و شرکت آسمان نیز در روزهای یکشنبه و پنجشنبه پرواز دارد.

وی اظهار داشت: سه شرکت هواپیمایی در ۶ ماه نخست امسال ۱۹۲ پرواز از فرودگاه تهران به مقصد بجنورد انجام دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته علیرغم شیوع ویروس کرونا ۲ پرواز هم بیشتر شده است.

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد اظهار داشت: پارسال در همین مدت ۱۹۰ پرواز در فرودگاه بجنورد انجام شده بود.

قدمگاهی افزود: ۱۲ هزار و ۲۷۲ مسافر، در این بازه زمانی از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد این فرودگاه شد به‌گونه‌ای که در ماه های اول شیوع این بیماری حتی هر هفته تنها یک و بعضا ۲ پرواز در مسیر تهران - بجنورد انجام می شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

استان خراسان شمالی از ابتدای مردادماه گرفتار وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =