پنج طرح حوزه برق و انرژی در فارس و جنوب کشور به بهره‌برداری می‌رسد

شیراز - ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر اعلام کرد : در قالب پویش الف-ب-ایران با حضور معاون وزیر نیرو پنج طرح تامین و انتقال برق و انرژی در فارس و بوشهر با سرمایه گذاری ۸۶۰ میلیارد ریال روز سه‌شنبه به بهره برداری می رسد.

 غلامرضا نصیری روز دوشنبه با بیان اینکه  پویش الف-ب- ایران از ابتدای شکل گیری تا کنون توجه ویژه به طرح های تامین برق و انرژی در استان فارس و منطقه جنوب کشور داشته است افزود: حضور مهندس همایون حائری معاون وزیر نیرو ، در برنامه های این پویش بیانگر اهمیت موضوع به ویژه برای استان فارس و منطقه جنوب کشور و استان بوشهر است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر افزود: طرح های پویش الف-ب- ایران شامل افزایش ظرفیت ایستگاه شهروز شهر ، پست ۱۳۲ کیلوولت عمادشهر ، طرح اجرای سیم محافظ فیبر نوری خط انتقال دهنو - فیروز آباد و افزایش ظرفیت پشت بوشیگان شهرستان کازرون در استان فارس و طرح احداث پست سیار ۱۳۲/۲۰ کیلوولت بردخون در شهرستان دیر استان بوشهر است که به بهره برداری می رسد.

مهندس نصیری با تشریح مشخصات طرح های یاد شده  ادامه داد: طرح  افزایش ظرفیت پست شهروز شهر در شیراز  از سال گذشته کلید خورده و اکنون آماده بهره برداری است ، اجرای این طرح با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال موجب پایداری شبکه و کاهش خاموشی ها و همچنین تامین برق مشترکان این حوزه می شود و برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر خاطر نشان کرد : طرح اجرای پست برق ۱۳۲ کیلوولت عماد شهر در شهرستان لارستان نیز با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال موجب افزایش پایداری شبکه و کاهش خاموشی ها می گردد و برای ۲۰ نفر ایجاد شغل می کند.

پنج طرح تامین و انتقال برق و انرژی در فارس و جنوب کشور به  بهره برداری می رسد

این مقام مسوول ادامه داد : طرح اجرای سیم محافظ فیبر نوری خط انتقال دهنو  - فیروز آباد هم با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال موجب افزایش قابلیت اطمینان شبکه و رویت پذیری می شود و برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال کرده است . همچنین افزایش ظرفیت پست بوشیگان شهرستان کازرون نیز با سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد ریالی تاثیر بسزایی در کاهش خاموشی ها و افزایش پایداری شبکه دارد

 نصیری در ادامه به اجرای طرح احداث پست سیار ۱۳۲/۲۰ کیلوولت بردخون در شهرستان دیر استان بوشهر  اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح با سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد ریالی از سال گذشته آغاز شده و اکنون آماده بهره برداری است ، پایداری شبکه و کاهش خاموشی ها و تامین برق مشترکان در شهرستان دیر از جمله اهداف اصلی این طرح است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر در پایان افزود: امسال در سال جهش تولید به بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری ، شرکت برق منطقه ای تلاش های قابل توجه در تثبیت و پایداری تامین و انتقال برق ، ظرفیت سازی در این حوزه و توجه به داشته های بومی و توان داخلی متخصصین برای رفع نیازها در شرایط تحریم و توجه به اقتصاد مقاومتی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها