کاهش دمای هوای قزوین تا اواخر هفته ادامه دارد

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: کاهش دمای هوای استان با توجه به وزش بادهای شمالی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری، همچنان ادامه خواهد داشت.

مریم بهروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: هم اکنون بیشتر نقاط استان، به ویژه مناطق دشتی را مه صبحگاهی فرا گرفته که رفته رفته و با بالا آمدن خورشید و گرمای هوا این پدیده از بین می‌رود.

وی با اشاره به رطوبت ۱۰۰ درصدی حاکم بر منطقه، افزود: برای امروز انتظار بارندگی در سطح استان نیست اما با افزایش تدریجی ابر و با ورود سامانه بارشی جدید به استان، از فردا تا اواخر هفته جاری شاهد بارندگی خواهیم بود که شدت آن برای روز سه‌شنبه /فردا/ بیش از سایر روزها است.

به گفته وی، برای روزهای پایانی هفته نیز وزش بادهای به نسبت شدید شمالی نیز پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی‌های به عمل آمده، سیر نزولی دمای هوا در سطح استان ادامه داشته و برای روزهای پایانی هفته نیز هوا سردتر هم خواهد شد.

وی با اشاره به صدور اطلاعیه هشدار زرد هواشناسی قزوین، گفت: این هشدار برای فردا /سه‌شنبه/ بوده که با توجه به میزان بارش‌ها به رانندگان هشدار لغزندگی سطح جاده و کاهش دید افقی داده شده است.

بهروزی ادامه داد: در شبانه‌روز گذشته قزوین و آوج با یک و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی و آبیک با ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و بیشینه دمای قزوین طی این مدت نیز ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha