کرونا ترافیک مرسولات اینترنتی خراسان شمالی را ۱۲ برابر کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل پست خراسان شمالی گفت: کرونا ترافیک مرسولات اینترنتی صادره از استان را در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲ برابر کرد که در این بازه زمانی بیش از ۶ هزار و ۴۱۶ مرسوله ارسال شد.

علی اکبر خانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ترافیک مرسولات اینترنتی صادره از استان در نیمه نخست سال گذشته  تنها ۵۱۸ مورد بوده است.

وی افزود: ترافیک مرسولات اینترنتی وارده به استان در این مدت نیز ۴۴ هزار و ۴۷۰  فقره بوده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال  ۴۹ درصد افزایش دارد.

مدیرکل پست خراسان شمالی گفت: با شیوع ویروس کرونا در استان همانند سایر نقاط کشور شاهد تعطیلی بازار و صنوف و افزایش خریدهای اینترنتی و ارسال مرسوله در استان بودیم که این امر یکی از راه های مبارزه با این بیماری است.

خانی با اشاره به ضدعفونی و گندزایی تمامی مرسوله ها، امانات، اماکن و تجهیزات پستی در استان گفت: به منظور قطع رنجیره ویروس کرونا  تمامی مرسوله های پستی در چندین نوبت در مرحله قبول و توزیع ضدعفونی می شود و مردم با خیال راحت مرسوله ها را از نامه رسان ها تحویل بگیرند.

مدیرکل پست خراسان شمالی گفت : استان چهار خط ارتباطی دارد یعنی روزانه به تمام هشت شهرستان مرسولات جا به جا می شود و در خصوص توزیع نقاط روستایی نیز توسط ۳۲ نفر خدمات به اهالی روستاها ارائه می شود.

خانی در خصوص ارتباط پستی با خارج از استان نیز اظهار داشت: دریافت و ارسال مرسولات پستی استان از طریق دو خط مستقل حمل و نقل شامل خط بجنورد - مشهد و خط بجنورد - تهران جا به جا می شوند.

امسال خط مستقل حمل و نقل تهران به بجنورد و بالعکس به منظور شتاب‌بخشی در دریافت و ارسال مرسولات پستی در خراسان شمالی امسال راه‌اندازی شده است کهسال های گذشته از طریق خط گرگان انجام می شد.

اداره‌کل پست خراسان شمالی در نیمه نخست امسال ۷۲۱ هزار مرسوله را جابه‌جا کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۷.۶ درصد رشد یافته است.

خراسان شمالی ۸۶۳ نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی شکونت دارند.

استان خراسان شمالی از ابتدای مردادماه امسال گرفتار وضعیت قرمز کرونایی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =