اعلام آمادگی طلاب استان همدان برای همکاری با کادر درمان

همدان _ ایرنا _ سخنگوی مجمع مدیران حوزه‌های علمیه همدان و بهار با اشاره به وجود ۷۰۰  طلبه در استان همدان، گفت: این افراد بصورت داوطلبانه و جهادی، آماده همکاری با کادر درمان در جریان مقابله با بیماری کرونا هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اصغر زارعی مدیر مدرسه علمیه آیت الله بهاری روز دوشنبه در نشست خبری که با حضور مدیران مدارس علمیه استان همدان برگزار شد، با اشاره به ظرفیت عظیم نیروی انسانی داوطلب که حاضر است با روحیه بسیجی و جهادی، جان خود را به مخاطره بیندازد و خود را در معرض شدیدترین و خطرناک‌ترین آسیب ها قرار دهد، افزود: با یک طرح جامع و نقشه راه و برنامه منسجم می‌توان از این ظرفیت بهترین بهره را برد.

وی با تاکید بر ضرورت ابراز استفاده از ظرفیت و توان نیروهای جهادی و داوطلب در عرصه مبارزه با بیماری کرونا، اظهار داشت: کادر درمان با توجه به شور و اشتیاق نیروهای جهادی و طلاب داوطلب، از همکاری آنها در کنترل بیماری کرونا استفاده کند.

سخنگوی مجمع مدیران حوزه‌های علمیه همدان و بهار، رسالت عظیم حوزه‌های علمیه و روحانیت را طبق فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری، هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی، بصیرت افزایی و راهنمایی و حضور در عرصه‌های خدمات اجتماعی دانست و عنوان کرد: برای ارتقاء کمی و کیفی دانش و داشته های طلاب در زمینه‌های اخلاقی علمی و همچنین سیاسی و اجتماعی، ۶ مدیر حوزه های علمیه استان با ایجاد تشکلی، برای عینیت بخشیدن به این اهداف هر دو هفته یکبار به صورت مرتب جلساتی تشکیل می‌دهند.

حجت الاسلام زارعی با تشکر از کادر درمان که در حدود ۹ ماه گذشته با به خطر انداختن جان خود به صورت کاملاً جهادی به مبارزه با این بیماری پرداخته و مشغول دفاع از سلامت جامعه و تک‌تک افراد هستند، یاد و نام شهدای کادر درمان استان همدان را گرامی داشت. 

وی با بیان اینکه طبق گفته متخصصین، از عوامل اصلی شیوع و عدم موفقیت در درمان کرونا، مسائل روانی و استرس است، از مردم خواست با توجه بیشتر به معنویت، استرس این بیماری را در خود بکاهند زیرا نقش ایمان و معنویت در کاهش استرس نقشی بی‌بدیل است.

سخنگوی مجمع مدیران حوزه‌های علمیه همدان و بهار با بیان اینکه اکثر طلاب و روحانیون مشغول به تحصیل و یا تبلیغ هستند، ادامه داد: اکثر این قشر محروم و محجوب جامعه، حقوقشان از حداقل های پرداختی هم کمتر است که از محل از وجوهات مردم تامین می‌شود.

حجت الاسلام زارعی عنوان کرد: طلاب و روحانیون در سال‌های اخیر با حضور در عرصه‌های جهادی از جمله زلزله سرپل ذهاب تا سیل لرستان و کمک در دفن متوفیان کرونایی و سایر اقدامات در این عرصه، خدمات داوطلبانه و چشمگیری ارائه کرده اند. 

وی از اختصاص حوزه علمیه بهار به ستاد مردمی مقابله با کرونای شهرستان خبر داد و یادآور شد: حوزه علمیه بهار بیش از ۳۰۰ بسته معیشتی هر کدام به ارزش ۳۰۰ هزار تومان را در مناطق محروم بین نیازمندان توزیع کرد.

سخنگوی مجمع مدیران حوزه‌های علمیه همدان و بهار با اشاره به فعالیت مدارس حوزه علمیه استان در عرصه کرونا، افزود: کادر اجرایی این مراکز در یک ماه ۲۰ درصد حقوق خود را به آسیب دیدگان کرونا اختصاص دادند.

حجت الاسلام زارعی همچنین از اعزام طلاب حوزه علمیه آیت الله دامغانی (رحمة الله علیه) با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی برای تبلیغ چهره به چهره ویژه اصناف همدان خبر داد و افزود: در این الگوی نوین تبلیغی که در آستانه میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) برگزار شد، مبلغان ضمن تبریک ایام و گفت‌وگو با بیش از ۷۰۰ نفر از بازاریان اقدام به توزیع بسته های فرهنگی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =