مجوز فعالیت ۲ سازمان مردم نهاد در آستارا صادر شد

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از آغاز فعالیت ۲ سازمان مردم نهاد جدید در حوزه های دینی و حمایت از بیماران سندروم داون با مجوز فرمانداری در این شهرستان خبر داد.

عباس صابر روز یکشنبه در نشست با مسئولان سازمان های مردم نهاد در فرمانداری آستارا گفت : سازمان های مردم نهاد با تکیه بر نیروهای مردمی در جهت برطرف کردن مشکلات مردم تلاش می کنند و حمایت از طرح های آنها با توجه به تاکیدات دولت ضروری است.

وی بیان کرد: تقویت روحیه مسئولیت پذیری در جوانان باید مورد توجه سازمان های مردم نهاد قرار گیرد و باید از جوانان نخبه در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در قالب سمن ها استفاده شود.

وی ادامه داد: کمک به نیازمندان از طریق سمن ها باید ساماندهی شود چنانکه نقش سمن های آستارا در توزیع بسته های بهداشتی و حمایتی در ایام پیشگیری از کرونا قابل تقدیر است.

فرماندار آستارا گفت: اسامی سازمان های مردم نهاد زیر نظر اداره های ورزش، بهزیستی و هلال احمر باید جهت ساماندهی به فرمانداری ارائه شود.

صابر ادامه داد: امور مختلفی در جامعه وجود دارد که ورود و فعالیت سمن ها را طلب می کند و این تشکل ها به عنوان نماینده های مردم می ‌توانند این مسائل را در قالب سمن ها پیگیری کنند.

 فرماندار آستارا عنوان کرد : سمن ها باید در انگیزش، کنش اجتماعی و تولید مسئولیت آگاهانه در اجتماع موثر باشند و با نگاه توام با تخصص و بهره گیری از تجربیات گذشته و تدوین برنامه های هدفمند، کارآمد و متناسب با فضای محیطی و شرایط جامعه به سوی اهداف متعالی حرکت کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۰ سازمان مردم نهاد در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها