نفتکش «آرتاویل» با مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران برای تعمیرات وارد ایزوایکو شد

بندرعباس- ایرنا- نفتکش آرتاویل با مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) برای تعمیرات اساسی و زیرآبی به دست نیروهای متخصص مجتمع ایزوایکو شد.

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران گفت: شناور نفتکش آرتاویل دارای ابعادی به طول ۲۴۸ متر، عرض ۴۳، ارتفاع ۱۹ متر و وزن ۵۶ هزار تن است.
حمید رضاییان اصل شامگاه یکشنبه در بازدید از روند تعمیر این نفتکش غول پیکر افزود: این نفتکش باید تعمیرات اساسی و زیرآبی از جمله در بخش موتور اصلی، تعویض لوله‌های اصلی روی عرشه و ژنراتورها بر روی آن انجام شود که تداوم این‌گونه تعمیرات می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شود.
وی بیان داشت: مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برای ساخت و تعمیر انواع کشتی‌های بزرگ و کوچک آمادگی کامل دارد و می‌تواند در این حوزه نیازمندی‌های ایران را برطرف کرده و رقیبی قدرتمند برای یاردهای منطقه باشد.
رضاییان اصل ادامه داد: ورود شناورها، کشتی‌ها، نفتکش ها، کانتینربرها و لایروب ها به مجموعه ایزوایکو موجب رونق بازار کشور و منطقه می‌شود که این نشان دهنده‌ ی گوشه ای از توانایی‌های متخصصان داخلی است.
وی گفت: در کشور هیچ مجموعه ای توانمندی ایزوایکو را در ساخت و تعمیرکشتی ندارد و این مجتمع می‌تواند هر نوع کشتی در هر اندازه‌ای که مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور باشد را به صورت کامل طراحی و بسازد.
مدیرعامل ایزوایکو یادآورشد: تمام مراحل طراحی، ساخت، تعمیرات و به آب اندازی شناورها، توسط متخصصان داخلی انجام می‌شود.
مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده که مجموعه‌های صنعتی و مدرن بویژه مرتبط با کشتی سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است.
 ایزوایکو تلاش می‌کند در افق ۱۴۰۴، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع کشتی سازی، سکوسازی، ترمینال های نفتی و معدنی در منطقه خلیج فارس باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha