تماس و ارتباط بین فردی عمده‌ترین عامل انتقال ویروس کرونا است

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تماس‌های گروه های شغلی و محیط های خانوادگی، در شناسایی‌های جدید، عامل بیشترین ابتلا به ویروس کرونا است.

به گزارش ایرنا ، رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه باید در تماس های خیلی نزدیک خانوادگی، اداری و رفاقتی به رعایت اصول بهداشتی بیشتر توجه شود، افزود: شناسایی و تحقیقات در روزهای اخیر نشان دهنده همه گیری این ویروس در دورهمی‌های خانوادگی و محیط های کاری است.

وی از شناسایی ۱۶۹ مورد جدید قطعی ابتلا به ویروس کرونا در سه روز گذشته خبر داد و اظهار داشت: با شناسایی این تعداد ، شمار مبتلایان از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون در زیر مجموعه این دانشگاه به سه هزار و ۴۳۵ تن رسید.

چمن با بیان اینکه هم اکنون تعداد ۲۷۰ تن در بیمارستان امام حسین(ع) بستری هستند، تصریح کرد: در صورت تکمیل ظرفیت این بیمارستان که ۳۰۰ تخت است از ظرفیت بیمارستان بهار و بیمارستان خاتم الانبیاء دانشگاه آزاد استفاده خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: ظرفیت بیمارستان امام حسین(ع) هنوز تکمیل نشده اما باید با دور اندیشی امر خدمت رسانی را با آماده سازی سایر بیمارستان ها انجام داد.

روز گذشته رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از اختصاص ۱۲۰ تخت مراقبت از بیماران کرونایی در بیمارستان بهار خبر داده بود.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۲۳ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷ هزار و ۸۳۲ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =