کارفرمایان با جذب کارورز از معافیت بیمه برخوردار می‌شوند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: کارفرمایان و کارآفرینان در صورت جذب کارورز از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر ۲ سال تا پایان برنامه ششم برخوردار می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، غلامرضا اشرفی در تشریح اصلاحیه طرح مشوق بیمه‌ای گفت: به منظور تحرک بخشی بیشتر و ایجاد رونق در بازار کار و کاهش اثرات منفی بیماری کرونا بر بنگاه‌های اقتصادی از سوی وزارت متبوع اصلاحیه جدید دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه‌ای به استان‌ها اعلام شد.

وی افزود: طرح کارورزی باعث افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار آماده شده همچنین سبب فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش‌آموخته به بنگاه اقتصادی و موجب کاهش هزینه به‌کارگماری نیروی کار برای کارفرما می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی درباره نحوه اجرای این دستورالعمل اظهار داشت: مدت دوره کارورزی (شامل دوره مقدماتی و معافیت) حداکثر ۲۴ ماه است که طی آن کارورز به منظور تبادل دانش کسب تجربه و ارتقای مهارت در کارگاه مشغول است.

وی سقف کمک هزینه آموزشی کارورزی را در سال ۱۳۹۸ براساس مدرک تحصیلی کارشناسی ۵۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار تومان و دکترا تا ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: کمک هزینه آموزشی کارورزی حداکثر برای مدت سه ماه در پایان دوره قابل پرداخت می‌شود.

اشرفی سهم ابلاغ شده اشتغال طرح مشوق بیمه‌ای استان را ۲۲۵ نفر ذکر کرد و افزود: دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دانشگاهی کارشناسی که در زمان ثبت‌نام کمتر از ۳۵ سال تمام سن داشته باشند همچنین در طول ۲ سال قبل از ثبت‌نام دارای سوابق بیمه‌ای به مدت سه ماه یا بیشتر بوده و یا سابقه بیمه‌پردازی در شغلی که بابت آن طی دوره کارورزی جذب کارگاه می‌شود، داشته باشد، مشمول این دستورالعمل نیست.

وی گفت: مبنای تعیین تعداد کارورز در کارگاه‌های دایر بر مبنای لیست بیمه و بازرسی تامین اجتماعی، براساس میانگین تعداد بیمه شدگان ۱۲ ماه گذشته آنها به صورت مزد و حقوق ارسالی توسط کارفرما به سازمان تامین اجتماعی است.

وی بیان کرد: سقف بهره‌مندی هر کارگاه برای استفاده از کارورز معادل حداکثر ۵۰ درصد نیروی کار موجود است و افرادی که از دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه و موسسات مشمول دستورالعمل بهره‌مند شده‌اند حداکثر تا ۲۱ ماه می‌توانند از طرح مشوق بیمه‌ای استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =