رژیم صهیونیستی با بایدن برای یک قرارداد طولانی مدت نظامی مذاکره می‌کند

تهران- ایرنا- یک مقام نظامی صهیونیستی بیان کرد که تل آویو به دنبال مذاکره با «جو بایدن» نامزد پیروز انتخابات رییس جمهوری آمریکا درباره یک قرارداد نظامی طولانی مدت با این کشور است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای سما فلسطین، این مقام نظامی که نامش ذکر نشده است روز یکشنبه به روزنامه «جروزالم پست» رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل به زودی درباره برنامه کمک نظامی با دولت بایدن گفت و گو خواهد کرد.

وی افزود: اسرائیل قصد دارد در ماه‌های آینده با دولت بایدن در مورد تهیه یک بسته کمک نظامی طولانی مدت برای ارتش اسرائیل وارد گفت و گو و مذاکره شود.

این مقام نظامی صهیونیستی ادامه داد: این موضوعی است که اسرائیل می‌خواهد در اسرع وقت با هدف اطمینان از تصویب و اجرای آن تا پیش از پایان دوره ریاست جمهوری بایدن در سال ۲۰۲۷ روی آن کار کند.

وی اضافه کرد: ما می‌خواهیم درباره بسته جدید کمک نظامی گفت‌وگو کنیم. این برنامه جدید نیاز به در نظر گرفتن تغییر تهدیدها و چالش‌هایی دارد که با آنها در خاورمیانه مواجه هستیم.

دولت آمریکا تا کنون ۳.۸ میلیارد دلار از ۳۸ میلیاد دلار توافق شده در سال ۲۰۱۶ را توسط «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا قبل از ترک کاخ سفید به تل آویو پرداخت کرده است.

در حالی که بیشتر رهبران دنیا پس از پیروزی بایدن در انتخابات به او تبریک گفتند؛ اما نتانیاهو به عنوان یک متحد نزدیک به آمریکا با یک وقفه طولانی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به بایدن و کامالا هریس معاون وی پیروزی در انتخابات را تبریک گفت.

در همین حال رسانه‌های صهیونیستی با بازتاب گسترده پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب «دموکرات» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و «کامالا هریس» به عنوان معاون او، با نگرانی شدید احتمال تغییرات عمیق در سیاست آمریکا در خاورمیانه را بررسی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha