بهره مندی حدود پنج هزار نفر از خدمات آمران سلامت و توزیع بسته‌های غذایی در آستارا

آستارا - ایرنا - چهار هزار و ۹۰۰ نفر از شهروندان و گردشگران آستارا از خدمات آمران سلامت در راستای پیشگیری از شیوع کرونا بهره مند شده و ۳۵ بسته غذایی نیز با مشارکت نیروهای بسیج و خیران بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع گردید.

حسین خورشیدی یکشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت : طرح آمران سلامت از پنجم تا پانزدهم آبان ماه اجرا شد و نیروهای هلال احمر در قالب سه پایگاه سیار و یک پایگاه ثابت مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دعوت کردند.

وی بیان کرد: در این مدت یک هزار و ۲۰۰ عدد ماسک، ۷۵۰ جفت دستکش و ۱۰ لیتر ماده ضدعفونی به شهروندان و گردشگران توزیع شد و فشار خون و تب افراد نیز مورد سنجش قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: تاکنون در میدان مبارزه با کرونا توسط این جمعیت اقداماتی نظیر ضدعفونی معابر، تب‌سنجی مسافران و عزاداران، توزیع ماسک و آموزش‌های مقابله با ویروس انجام شد.

خورشیدی ادامه داد: قطع زنجیره ویروس کرونا نیازمند عزم همگانی است و شهروندان نباید در رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.

رضا معاشرتی مسئول کانون فرهنگی و هنری امام مهدی (عج) آستارا هم با اشاره به توزیع ۳۵ بسته غذایی بین نیازمندان گفت: بسته های غذایی شامل روغن، ماکارونی، مرغ، برنج و حبوبات به ارزش ۵۰ میلیون ریال است و خانوارهای نیازمند و آسیب دیده از کرونا از این حمایت ها بهره مند می شوند.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =