مازندران برای توسعه به برنامه‌ریزی با ترسیم چشم‌انداز نیاز دارد

ساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران بر ضرورت وحدت و همدلی میان مسئولان قوای سه‌گانه در استان تاکید کرد و گفت : مازندران با این همه ظرفیت و مواهب الهی برای توسعه به برنامه‌ریزی با ترسیم چشم‌انداز نیاز دارد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلیمن محمدباقر محمدی لائینی یکشنبه شب در نشست مجمع نمایندگان مازندران خطاب به ۱۲ نماینده استان در مجلس شورای اسلامی گفت : شما سه سال فرصت خدمت گذاری به مردم دارید و پیشنهاد می کنم وضعیت فعلی استان را طبق واقعیت ها بنویسید و بایدهای توسعه را بر اساس چشم انداز سه ساله و ۱۰ ساله ترسیم و دنبال کنید.

وی افزود : ظرفیت های دریا ، جنگل و مرتع ، کشاورزی ، گردشگری  و صنایع وابسته به کشاورزی و منطبق با محیط زیست مازندران باید براساس چشم انداز برنامه ریزی و عملیاتی شود .

امام جمعه ساری با تاکید بر این نکته که گام های اساسی باید برای توسعه مازندران برداشته شود ، گفت : برداشت چنین گامی فقط با کمک و همکاری جدی نمایندگان مجلس و همت و اهتمام قوه مجریه امکان پذیر است.

وی تاکید کرد : این که فقط اعلام کنیم مازندران خدمات ملی می دهد ولی بودجه و اعتبار استانی دریافت می کند ، کافی نیست چون همواره این موضوع از سوی مسئولان مختلف مطرح و فریاد زده شد.

محمدی لائینی دخالت دادن مردم و بخش خصوصی را در حل مشکلات و معضلات و توسعه مازندران ضروری دانست و گفت : باید از نقدینگی سرگردان مردم و حتی شماری از سرمایه گذاران واقعی استان مازندران استفاده کرد. 

وی افزود : سرمایه گذاران بخش خصوصی استان همواره فرصتی برای توسعه هستند ، اما طبق بررسی های صورت گرفته در بیشتر بخش های سرمایه گذاری در این استان با خلاء یا  نواقص قانونی و همچنین با مشکلات اداری مواجه است.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت : فرایند اداری برای گرفتن مجوز سرمایه گذاری در مازندران بسیار پیچیده و سرسام آور است و توقع داریم این مشکلات حل و فصل شود و این نیازمند وحدت و همفکری است.

وی حفظ زمین های کشاورزی استان را فرصت بی نظیر برای امنیت غذایی کشور دانست و توضیح داد : این که سالانه حدود ۲۰ میلیون تن انواع نهاده های دامی از جمله ذرت و سویا از خارج وارد کشور شود ، فاجعه بار است و این مشکلات با ترسم چشم انداز و با سرمایه گذاری برنامه ریزی شده قابل حل است.

محمدی لائینی نزدیکی استان تهران به مازندران را فرصتی جدی برای توسعه اساسی استان دانست و گفت : مسئولان ملی باید سفرهای خود را به استان کاری انجام بدهند اما به نظر می رسد بیشتر این مسئولان همواره فقط با هدف تفریح وارد استان می شوند.

وی به توسعه زیر ساخت های مازندران از جمله ایجاد  قطار شهری از رامسر تا ساری اشاره کرد و افزود : جاده سازی های برون شهری بویژه کنارگذرها باید با سرعت بیشتری توسعه بیابند و حتی باید بزرگراه های جدیدی طراحی و برنامه ریزی شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران همچنین در این نشست بر ضرورت رصد و نظارت صحیح نمایندگان مجلس بر تایید صلاحیت نامزد های انتخابات آینده شورای اسلامی شهرها و روستاها تاکید کرد و گفت : امروز مشکلات مدیریت شهری بویژه اعضای شورای شهرها در همه جای کشور و بویژه مازندران بسیار زیاد شده است و نارضایتی جدی بین مردم به وجود آورده است.

محمدی لائینی افزود : توقع داریم افراد با صلاحیت وارد شورای اسلامی شهرها و مدیریت شهرداری ها شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =