۲ هزار و ۲۶۰ نفر از پرسنل علوم پزشکی همدان به کرونا مبتلا شدند

همدان - ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: تعداد پرسنل علوم پزشکی مبتلا به کرونا در این استان از ابتدای شیوع و همه‌گیری ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۲۶۰ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، دکتر منوچهر کرمی یکشنبه شب در ستاد مقابله با ویروس کرونای استان همدان افزود: ۶۳۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به اورژانس بیمارستان ها مراجعه کردند که از این تعداد ۱۱۸ تن بستری شدند.

به گفته وی، تعداد بیماران مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان های استان همدان هم اکنون به بیش از  یک هزار نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا بستری در بخش مراقبت های ویژه (آی.سی.یو ) به ۲۶ تن رسیده است و بیمارانی که لوله گذاری شدند ۵۵ مورد هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون به هفت هزار و ۴۲۷ نفر و در بخش سرپایی به  ۱۱ هزار و ۸۶۹نفر رسیده است.

کرمی با بیان اینکه رسیدن شاخص سرایت پذیری به ۱.۱ بیانگر تداوم وضعیت اپیدمی و انتشار گسترده کرونا است ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۱۷ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و شمار جانباختگان تاکنون به ۹۹۲ مورد رسیده است.

وی افزود: حوزه بهداشت با تغییر رویکرد از جمله پیگیری وضعیت تمامی موارد مشکوک و افرادی که نمونه آزمایش آنها منفی است نسبت به قرنطینه خانگی و ایزولاسیون بیماران و اطرافیان با هدف قطع زنجیره کرونا اقدام کرده است.

وی بیان کرد: از نهم تا ۱۵ آبان ۸۲ طغیان بیش از ۲ نفره داشته ایم که ۲۳۹ تن را در مناطق شهری درگیر کرده است همچنین ۱۷ طغیان ۲ نفره و بیشتر در مناطق روستایی داشته ایم.

فرماندار همدان نیز گفت: در شهرستان همدان با وجود حساسیت ها در هشت ماه گذشته برنامه های نو و ابتکاری و محدودیت های جدید پیش بینی شد و طرح ترافیکی جدید برای بلوار ارم و برخی تفرجگاه ها پیش بینی شده است.

حسین افشاری افزود: با وجود درخواست هایی برای اعمال محدودیت در برخی از مسیرهای تفریحی اما وجود و استقرار چندین روستا در این مسیرها از جمله مسیر سد اکباتان این امکان را سلب کرده است.

وی اضافه کرد: فرمانداری همدان برای بساط گستران طرح هایی در نظر گرفته است که امید می رود محدودیت های جدید پیش بینی شده را با حمایت ستاد استانی مدیریت کرونا، پلیس و دادستانی عملیاتی کرد.

وی بیان کرد: به منظور گندزدایی سطح شهر و جلوگیری از تجمع مردم ضدعفونی معابر در ساعاتی خاص مد نظر است.

فرماندار رزن نیز گفت: از همه راه ها و شیوه ها از جمله نصب بنر، استفاده از بلندگو  برای پیشگیری از شیوع کرونا در این شهرستان استفاده شده و هم اینک بیش از ۸۰ درصد شهروندان ماسک استفاده می کنند.

سیدرضا سلامتی افزود: از دیگر راهکارها استفاده از ظرفیت بسیج، هلال احمر، سمن ها و ستاد نماز جمعه و برخورد چهره به چهره با مردم و امر به معروف آنها نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بوده است.

وی ادامه داد: داده های آماری بیانگر این است که ۹۰ درصد بیماران به علت حضور در اجتماع ها نظیر مجالس عروسی، عزا و دورهمی به این ویروس مبتلا شدند با این وجود برای برخورد قاطع با برگزارکنندگان این قبیل مجالس خلا قانونی وجود دارد.

فرماندار رزن اضافه کرد: دورهمی خانوادگی به عنوان یکی از عوامل اپیدمی کرونا حریم خصوصی افراد تلقی می شود بنابراین برای جلوگیری از برگزاری دورهمی نیارمند فرهنگ سازی هستیم.

وی بیان کرد: برای تشییع جنازه فوتی‌های ناشی از کرونا محدودیت‌های شدید اعمال شده اما در مقابل تشییع جنازه فوتی‌های غیرکرونایی با حضور پرشمار افراد صورت می گیرد.

رییس اتاق اصناف همدان نیز گفت: همه دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا توسط اصناف و اتحادیه ها اجرا شده است.

حسین محرابی خواستار همکاری و تعامل بازرسان ستاد کرونا با کسبه در روزهای نخست اعمال محدودیت های کرونایی شد و افزود: انتظار می رود برای فعالیت واحدهای خدماتی تدابیری اندیشیده شود تا مردم آسیب نبینند.

وی اضافه کرد: هر چند ممنوعیت هایی برای فعالیت کسبه از ساعت ۱۸ به بعد ایجاد شده اما این امر زمینه ای برای شدت گرفتن فعالیت بساط گستران و مغازه داران به شکل دستفروش در جلوی مغازه های خیابان بوعلی نشود.

وی ادامه داد: شمار زیادی از بازاریان و اصناف هر صبح باید به بانک مراجعه کنند بنابراین درخواست می شود ساعت کاری بانک به سابق بازگشته و در صورت صلاحدید فعالیت خود را از ساعت هفت صبح آغاز کنند تا شاهد تجمع افراد جلوی در بانک ها نباشیم.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین آمار بیماران مبتلا به کرونا در کشور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

دکتر سیماسادات لاری اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۲۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۲ هزار و ۷۱۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۸۲ هزار و ۴۸۶ نفر رسید.

وی افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۳۸ هزار و ۲۹۱ نفر رسید البته تاکنون ۵۲۰ هزار و ۳۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =