همسر مرحوم پورحیدری: از حالا «منصور» را در لباس نادری در تیم استقلال می‌بینم

تهران- ایرنا- همسر اسطوره فقید باشگاه استقلال گفت: از حالا احساس می‌کنم پیراهنی را که محمد نادری در استقلال می‌پوشد یادآور خاطرات خوب منصور (پورحیدری) است و همسر مرحومم را در لباس نادری خواهم دید.

«فریده شجاعی» همسر زنده‌یاد «منصور پورحیدری»  درباره استقلال با همان علاقه‌ای حرف می‌زند که اسطوره آبی‌پوشان به این تیم تعلق خاطر داشت.

او در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره شرایط استقلال حرف‌های جالب را بر زبان آورد هر چند از بی‌مهری‌هایی که در حق خانواده پورحیدری شده است ناراحت بود.

«منصور پورحیدری» بزرگ مرد فوتبال ایران، اسطوره باشگاه استقلال که در سالیان اخیر با نام پدر استقلال شناخته می شد، ۱۴ آبان سال ۱۳۹۵ بعد از یک سال مبارزه با بیماری در سن ۷۱ سالگی از دنیا رفت و باشگاه استقلال یکی از بزرگترین ستون‌های خود را از دست داد.

این امر و همچنین پیروزی ۲ بر صفر روز شنبه تیم استقلال در هفته نخست لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور سبب شد تا گفت و گویی را با فریده شجاعی همسر مرحوم پورحیدری که هم اکنون نایب رییسی زنان فدراسیون بسکتبال را برعهده دارد را داشته باشیم.

مشروح گفت و گوی فریده شجاعی با خبرنگار ایرنا به این شرح است:

بازی استقلال و مس رفسنجان را تماشا کردید؟

خیر.

چرا؟

برای اینکه نمی‌توانم بازی‌های استقلال را تماشا کنم. شاید باور نکنید اما زمانی که استقلال بازی دارد استرس زیادی دارم. این حالت از همان زمان‌هایی دور در من وجود داشت. از همان روزهایی که منصور زنده بود. وقتی استقلال بازی داشت به جای اینکه بازی‌های استقلال را تماشا کنم دست به دعا بر می‌داشتم.

پس تعصب به استقلال در خانواده پورحیدری موروثی است؟

توقع داشتید غیر از این باشد؟ به هر حال من خودم استقلالی بودم و ۵۰ سال در کنار مردی زندگی کردم که همه زندگی‌اش استقلال بود و هیچ چیز و هیچ فردی را به اندازه استقلال دوست نداشت. من همیشه گفته‌ام و باز می‌گویم منصور استقلال را از من بیشتر داشت و هیچ وقت طاقت نداشت این تیم شرایط خوبی نداشته باشد. پس این عشق و  علاقه به استقلال در خانواده ما ارثی است.

استقلال در نخستین دیدار خود در لیگ برتر برابر مس رفسنجان برنده از زمین خارج شد.

خدا را شکر این اتفاق شیرین رخ داد و استقلال توانست در اولین بازی خود در لیگ بیستم به برتری برسد. استقلال در سال‌های گذشته همواره در شروع لیگ نتایج خوبی کسب نمی‌کرد و نمی‌توانست به برتری برسد اما این اتفاق در بازی شنبه رخ نداد و امیدوارم در پایان فصل آبی‌پوشان به موفقیت بزرگ دست یابند که همه هواداران از آن لذت ببرند.

یعنی به این قهرمانی امیدوار هستید؟

چرا نباشم؟ استقلال عنوان پر افتخارترین تیم ایران در قاره کهن را یدک می‌کشد و همواره افتخارات مهمی را در سال‌های حیاتش به دست آورده و باید به این تیم بزرگ احترام گذاشت. من خیلی دوست دارم تیم محبوب خانواده پورحیدری فاتح لیگ بیستم باشد.

بازیکنان استقلال برد به مس رفسنجان را به مرحوم پورحیدری تقدیم کردند.

دست آنها درد نکند و خوشحالم از اینکه آنها قدرشناس هستند و این کار بزرگ را انجام دادند. ارسلان مطهری نیز پس از پایان بازی و گلی که به ثمر رساند مصاحبه کرد و شادمان کرد. همین اتفاقات است که در سال‌های نبودن منصور برای ما التیام بخش است.

هفته گذشته نیز با محمود فکری ملاقاتی داشتید؟

در بهشت زهرا (س) با محمود فکری حرف زدیم و خوشحالم از کادری که هدایت استقلال را بر عهده گرفته است که استقلالی و با معرفت هستند. او شاگرد پورحیدری بود. پرویز مظلومی، صمد مرفاوی، آرش برهانی و حنیف‌ عمران‌زاده در برهه‌ای زیر نظر منصور کار کرده‌اند و همواره نسبت به او ابراز علاقه‌ کردند.  امیدوارم با این نفرات استقلال در لیگ بیستم موفق بوده و بتواند طلسم ناکامی‌های استقلال در سال‌های اخیر را شکسته و به موفقیت برسد. استقلال نباید دیگر در بحران باشد. من از مربیان استقلال یک توقع دارم.

چه توقعی؟

اینکه استقلال قهرمان لیگ بیستم شود و بتواند ستاره سوم را کسب کند و برای رسیدن به این اتفاقات خوب لحظه‌شاری می‌کنم.

محمد نادری برای پوشیدن پیراهن شماره ۲ از خانواده پورحیدری رخصت گرفت؟

او می‌توانست این کار را انجام ندهد چرا که شماره ۲ آزاد بود و سال‌های مختلف بازیکنان دیگری آن را پوشیدند اما اینکه وی برای پوشیدن آن از ما رخصت گرفت، معرفت و فرهنگ بالایش را نشان می‌دهد. من از این رفتار محمد نادری خیلی خیلی‌ خوشحال شدم و از حالا روی او تعصب دارم. می‌دانید چرا؟

چرا؟

 امیدوارم این جوان بتواند با پیراهن شماره ۲ استقلال بهترین نمایش‌ها به اجرا گذاشته و به تیم ملی برسد.

خیلی‌ها اعتقاد دارند از زمانی که پورحیدری به رحمت خدا رفت استقلال یتیم شد.

من هیچ فردی را دلسوزتر از پورحیدری برای استقلال ندیدم، او خوش را به آب و آتش می‌زد تا استقلال مشکلی نداشته باشد. در روزهایی که زنده بود دست به هر کاری می‌زد تا مشکلات استقلال را حل کند. بدون تعارف می‌گویم، طاقت بحران استقلال را نداشت و اگر روزی استقلال می‌باخت یا مشکلی داشت شب تا صبح در خانه راه می‌رفت و من گریه منصور را برای استقلال شاهد بودم. با این تفاسیر با جرات می‌گویم آدم‌هایی همچون او برای استقلال نادر بودند. منصور عاشق و دلباخته استقلال بود.

و هنوز پول قرارداد مرحوم پورحیدری پرداخت نشده است؟

بی معرفتی استقلال هنوز ادامه دارد و دیگر به این موضوع عادت کرده‌ایم. دیگر این پول برایمان ارزش ندارد اما متوجه شدم فردی که تمام زندگی‌اش را برای استقلال گذاشت و صادقانه برای این تیم خدمت کرد، هیچ ارزشی ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =