۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی کشاورزی ورامین آزاد شد

تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب ده‌ها مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش جوادآباد، ۱۵ هزار و ۵۰۰ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد و با حالت اولیه بازگشت.

محسن بنائیان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی، امروز ده‌ها مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی بخش جوادآباد ورامین با حکم قضایی تخریب و به حالت اولیه بازگشت و طی آن ۱۵ هزار و ۵۰۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد سازی شد.

وی اظهار کرد: این ساخت و سازهای غیر مجاز عمدتا به صورت دیوار کشی، ساخت باغ‌ویلا، تفکیک زمین و پی کنی در مناطق روستایی جوادآباد صورت گرفته بود که با حضور نمایندگانی از دادستانی، نیروی انتظامی، بخشداری و فرمانداری تخریب و به حالت اولیه بازگشت.

وی تصریح کرد: به منظور پیشگیری از انجام هرگونه ساخت و سازغیرمجاز در اراضی کشاورزی، بیش از ۲۰ کامیون مصالح تخلیه شده در مناطق مختلف ورامین شناسایی، جمع آوری و در مناطق پیش‌بینی شده تخلیه شد تا با جمع آوری این مصالح ساختمانی به ویژه آجر، از هرگونه تغییرکاربری اراضی کشاورزی جلوگیری شود.

مدیر جهاد کشاورزی ورامین تاکید کرد: مالکان ساخت و سازهای غیرمجازی تخریب شده موظفند تا ظرف ۱۰ روز نسبت به تخلیه مصالح ساختمانی و نخاله‌های باقیمانده در این اراضی اقدام کنند.
وی تأکید کرد: کلیه ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته در اراضی کشاورزی شهرستان ورامین شناسایی و با حکم قضایی تخریب می‌شود.

بنائیان اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۱۸۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی و با حکم قضایی در مناطق مخلتف بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین تخریب و بیش از ۳۵۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی شهرستان آزاد شد.

وی گفت: این تعداد تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۹۰ درصد رشد داشته است.

ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی، تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می‌رود.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =