گرمخانه‌ها برای پذیرش افراد بی‌خانمان در فصل سرد باید آماده‌سازی شود

شهرری - ایرنا - شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری گفت: گرمخانه‌ها برای پذیرش افراد بی‌خانمان و کارتن خوابها در روزهای سرد زمستانی و همچنین همزمان با بارش برف باید آماده‌سازی شود.

فرهاد افشار روز یکشنبه در اولین جلسه هماهنگی ستاد برف روبی شهرداری منطقه ۲۰ تهران - شهرری،  بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای بارش های احتمالی؛ توجه به تجهیز اسکان های کارگری و کارگران برف روبی با لباس های مناسب برای استفاده بهینه عوامل خدمات رسان تاکید کرد.

وی در آستانه فصل سرما و بارش های پاییزی و زمستانه از آمادگی ستاد برف روبی این منطقه برای مقابله با بارشهای فصلی خبر داد و اظهار داشت: با تشکیل ستاد برف روبی و تدوین برنامه عملیاتی، تجهیزات و ماشین آلات برف روبی برای مقابله با بارش های احتمالی آماده سازی می شود.
این مسئول با تاکید بر اهمیت مشارکت شهروندان و فعالان اجتماعی و استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی و تبلیغات محیطی خاطرنشان کرد: با تهیه مضامین آموزشی، تکالیف شهروندان و اقدامات ضروری در زمان بارشها به آنان اطلاع رسانی می شود.
افشار با تاکید بر ارتقا ایمنی شهروندان در زمان بارش برف افزود: اقدامات بهینه برای آمادگی حمل و نقل عمومی و روان سازی معابر برای نقل و انتقال شهروندان انجام می شود.
شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به لزوم بهسازی آسفالت معابر، برنامه ریزی برای پاکسازی به موقع معابر، فضاهای سبزی شهری و بوستانها در هنگام بارش ها را مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه ضمن معرفی اعضای ستاد برف روبی و تعیین وظایف آنها، گزارش برنامه ها و اقدامات انجام شده تشریح شد.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها