روشنگری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره یک محتوای مجازی

شیراز_ایرنا_ با فراگیر شدن بهره‌گیری از فضای مجازی بسیاری از افراد مبادرت به تولید و انتشار مطالبی به ویژه پیرامون کرونا و هزینه های درمان آن می‌کنند، یکی از این محتواها در روزهای گذشته مدعی شده برای بستری ۲ بیمار در بیمارستان شهید فقیهی شیراز ۴۰۰ میلیون ریال پرداخت کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز روز یکشنبه ادعای گفته شده و محتوای فیلم منتشر شده در خصوص دریافت هزینه ۴۰ میلیون تومانی از دو بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان  شهید دکتر فقیهی شیراز را تکذیب کرد.

 علی اکبری با اشاره به انتشار کلیپی در فضای مجازی که پدر دو بیمار مرحوم  به نام‌های محمدجواد و علیرضا باقری، از بیماران کووید ۱۹ شهرستان کازرون، مبلغ دریافت شده برای هزینه درمان فرزندانش را ۴۰ میلیون تومان اعلام می کند، گفت: با بررسی های انجام شده، هر کدام از دو متوفی به مدت حدود یک ماه در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید دکتر فقیهی بستری بوده اند.

وی گفت :در طول این مدت تمام اقدامات درمانی لازم برای آنان انجام شده و تمامی دارو و مایحتاج ضروری و لوازم پزشکی موردنیاز آنان تامین شده است که در صورت حساب های بیمارستان نیز به ثبت رسیده و مستندات لازم در این زمینه موجود است.

او با بیان اینکه این دو بیمار با پیشرفت بالای بیماری و وخامت حال عمومی در اثر بیماری کووید ۱۹ به بیمارستان مراجعه کرده بودند که متاسفانه اقدامات درمانی انجام شده در طول یک ماه، موثر نبوده و هر دو بیمار جان خود را از دست داده اند، ادامه داد: مبلغ صورت حساب مرحوم «علیرضا باقری»، معادل سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مبلغ صورت حساب مرحوم «محمدجواد باقری» نیز چهار میلیون و یکصد هزار تومان بوده است که در مجموع، معادل هشت میلیون تومان بابت هزینه یک ماه درمان این دو بیمار در بخش مراقبت های ویژه بوده است.

دکتر اکبری اظهار کرد: در تماس تلفنی با مادر این عزیزان از دست رفته، این ارقام به تایید رسیده و از انتشار این کلیپ نیز گلایه مند بودند.

معاون درمان دانشگاه تاکید کرد: هیچگونه وجهی خارج از صورت حساب از این خانواده دریافت نشده و مبلغ اعلام شده در کلیپ تکذیب می شود.

درخواست این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از عموم مردم، توجه به رسانه های معتبر و مراجع رسمی در انتشار اخبار بود.

وی یادآور شد: انتشار اینگونه مطالب موجب تشویش اذهان عمومی و زیر سوال بردن خدمات و دلسردی مدافعان سلامت و تیم های بهداشتی درمانی می شود.

اخبار مرتبط