برترین‌های سال ادبیات فانتزی معرفی شدند

تهران- ایرنا- برندگان سال ۲۰۲۰ «جایزه جهانی فانتزی» در بخش‌های مختلف معرفی شدند.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، کنوانسیون جهانی فانتزی بهترین‌های دنیای ادبیات فانتزی در سالی که گذشت را اعلام کرد.

جایزه بهترین رمان فانتزی به ملکه تسخیرشدگان نوشته کاسن کلندر (Kacen Callenderرسید و کتاب نقره در چوب اثر امیلی تش (Emily Tesh) جایزه بهترین رمان کوتاه در این ژانر را دریافت کرد.

پس از سوزاندن بخوان از ماریا داوانا هدلی (Maria Dahvana Headleyبه عنوان بهترین داستان کوتاه فانتزی انتخاب شد و عنوان بهترین مجموعه شعر این ژانر نیز به خورشیدهای جدید: داستانی اصیل از زبان مردمان رنگین‌پوست اثر نیسی شاول (Nisi Shawl) رسید.

همچنین، ترانه‌ای در باب درک جهان اثر برایان اونسون (Brian Evenson ) جایزه بهترین مجموعه داستانی را برد و کاتلین جِنینگز (Kathleen Jennings) عنوان بهترین هنرمند را کسب کرد. ابنی الیزابت توماس (Ebony Elizabeth Thomas) نیز با کتاب فانتزی سیاه: نژاد و تخیل از هری پاتر تا بازی‌های گرسنگی جایزه ویژه هیات داوران امسال کنوانسیون فانتزی را به خود اختصاص داد.

 جایزه جهانی فانتزی مجموعه‌ای از جوایز معتبر است که از سال ۱۹۷۵ میلادی هر ساله توسط کنوانسیون جهانی فانتزی به بهترین آثاری که طی یک سال گذشته در این ژانر منتشر شده باشند، اهدا می‌شود. استفان کینگ نویسنده آمریکایی، معروف به سلطان وحشت، رکورد بیشترین تعداد نامزدیِ بدونِ برنده‌شدن در این جوایز را داراست.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha