تامین نهاده‌ها باعث کاهش قیمت گوشت قرمز در اصفهان شد

اصفهان- ایرنا- سخنگوی کارگروه تنظیم بازار استان اصفهان گفت: تامین نهاده‌ها و جلوگیری از قاچاق دام سبک در برخی استان‌ها و افزایش میزان عرضه در بازار دلیل کاهش و ثبات گوشت قرمز در بازار است.

اسماعیل نادری روز یکشنبه در حاشیه کارگروه تنظیم بازار استان در استانداری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اتحادیه‌های مرتبط نسبت به نصب قیمت‌های مصوب اقدام کنند، افزود: همچنین اتاق اصناف و سازمان‌های حمایتی بر قیمت‌های نظارت خواهند کرد.

سخنگوی کارگروه تنظیم بازار استان اصفهان ابراز امیدواری کرد در زمان حاضر قیمت گوشت سفید که از قیمت مصوب بالاتر است با تصمیمات اخذ شده قیمت گوشت سفید به سمت ثبات حرکت کند.

وی با اشاره به قیمت روغن اضافه کرد: بخش عمده مشکلات روغن حل شده و فروشگاه‌های بزرگ سهمیه خود را دریافت کردند همچنین نسبت به توزیع آن در واحدهای کوچک اقدام شده است.

نادری بیان کرد: قیمت تخم مرغ نسبت به ۲ ماه گذشته روند کاهشی دارد به گونه‌ای که اکنون با قیمت تنظیم بازار عرضه می‌شود.

سخنگوی کارگروه تنظیم بازار استان اصفهان یادآور شد: امید است با تصمیم ستاد تنظیم بازار کشور طی ۲ هفته آینده قیمت شیر خام نیز به ثبات برسد.

وی با بیان اینکه سه کالای شیر، ماست کم چرب و پنیر در راستای صنایع لبنی قیمت مصوب دارند، خاطرنشان کرد: در صورتی که این کالاها قیمت مصوب را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهد شد.

نادری گفت: طی ماه‌های گذشته با افزایش قیمت ارز هم مواجه بودیم که باعث شد بخش عمده‌ای از کالاها و مواد اولیه تولید را تحت الشعاع قرار دهد و باعث افزایش قیمت‌ها بشود.

وی اظهارداشت: آنچه مهم است ثبات در بازار است وقتی ثبات در بازار نباشد بدون برنامه ریزی افزایش و یا کاهش قیمت به وجود خواهد آمد.

 واحدهای پروش مرغ تخم گذار نهاده دریافت می‌کنند

رییس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به راه اندازی سامانه بازارگاه افزود: واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار که حدود ۲۰۰ واحد در استان اصفهان هستند در سامانه بازارگاه مشخصات خود را ثبت و نهاده دریافت می‌کنند.

مهرداد مرادمند تصریح کرد: از این رو شاهد فراوانی تخم مرغ با قیمت تنظیم بازار ارایه می‌شود اما مقرر شد در بحث حمل و نقل و ترخیص از بنادر نیاز واحدها برطرف شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به فعالیت بیش از هزار و ۸۰۰ واحد مرغداری در استان  بیان کرد: بارگذاری و ثبت این واحدها کار زمان‌بری است.

وی ادامه داد: برهه‌ای از زمان که قیمت جوجه یک روزه کاهش یافت که با تصمیمات اخذ شده ثبات نسبی را در این راستا شاهد هستیم.

مرادمند افزود: امیدواریم تامین نهاده‌های واحدهای گوشتی همانند مرغ تخم گذار با میزان در اختیار عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه تامین نهاده‌های گوشت قرمز محقق خواهد شد، گفت: درباره تامین جو و ذرت قول مساعد دادند این در حالیست که مشکلاتی در این راستا وجود دارد که درصدد برطرف سازی مشکلات تلاش می‌کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: در صنایع لبنی قیمت شیر تحویلی و محصولاتی که مشمول قیمت گذاری هستند مشکلاتی وجود دارد که با افزایش قیمت سایر نهاده‌ها به جز محصولاتی که دولت یارانه آن‌ها را می‌پردازد شامل تامین نهاده‌ها می‌شوند.

به گفته وی اکنون دامداران کمتر از قیمت تمام شده شیر را عرضه می‌کنند و در صورت تامین نهاده‌ها قیمت شیر هم تغییر خواهد کرد.

مرادمند اظهارداشت: در بحث دام تاکنون حدود ۴۰ درصد از نهاده‌ها تامین شده است.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور به شمار می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =