استاندار لرستان خواستار کمک هلال احمر برای مقابله با کرونا شد

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: هزینه های سنگین درمان و داروی مبتلایان به کرونا، مشکلات مالی جدی برای دانشگاه علوم پزشکی استان ایجاد کرده است که از هلال احمر درخواست می‌شود استان را در این زمینه یاری کند.

به گزارش ایرنا سیدموسی خادمی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری با حضور کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور افزود: باوجود مدیریت خوب بیماری کووید ۱۹ تاکنون اما علوم پزشکی استان به دلیل محدودیت های درمانی از جمله نبود امکانات درمانی نیروهای مسلح، تامین اجتماعی و شرکت نفت دچار مشکل شده است.

وی اظهار داشت:‌ لرستان برخلاف استان‌های دیگر، تنها از امکانات دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله و درمان کرونا استفاده می کند که هلال احمر می تواند با ورود به این قضیه بخشی از این سختی ها را کاهش دهد.   

استاندار لرستان در خصوص ایجاد داروخانه هلال احمر در استان نیز گفت: نظر مدیریت ارشد اجرایی استان نسبت به این امر مساعد است و رییس دانشگاه علوم پزشکی باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

خادمی تصریح کرد: با توجه به وجود زمین های مناسب هلال احمر در شهرستان‌های ازنا و زاغه و املاک موجود در سطح شهر خرم‌آباد ترتیبی اتخاذ شود که شرکت‌های سرمایه‌گذاری این نهاد در لرستان فعال شوند و استان نیز همکاری لازم را در راستای صدور مجوز و تسهیلات بانکی انجام می دهد. 

وی گفت:‌ با توجه به حادثه‌خیز بودن لرستان می توان نسبت به راه‌اندازی اردوگاه های چند منظوره اقدام کرد که در شرایط عادی نیز به عنوان مکان های گردشگری مورد استفاده قرار بگیرند.

استاندار لرستان با اعلام آمادگی مشارکت در خصوص طرح ساخت خانه های هلال برای یکهزار و ۵۰۰ روستای استان گفت: بخشی از منابع این طرح توسط دهیاری و بخش دیگر هم توسط مرکز تهیه می شود.

۴۴ هزار و ۱۲۱ شهروند لرستانی تا ۱۴ آبان به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۸۸۰ نفر جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها