۱۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84103238
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۸۷ معترض بلاروسی دستگیر شدند

مسکو - ایرنا- ماموران امنیتی ۲۸۷ معترض این کشور در مینسک و چند شهر دیگر بلاروس را دستگیر کردند.

به گزارش ایرنا، مرکز دیده بان حقوق بشر «وسنا» بلاروس با اعلام این خبر، در سایت اینترنتی خود، فهرست اسامی ۲۸۷ نفر از معترضان دستگیر شده توسط ماموران پلیس بلاروس را منتشر کرد.

اکثر این افراد در تظاهرات در چند ناحیه شهر مینسک پایتخت بلاروس و شماری نیز در شهرهای بابرویسک، ویتبسک، گومل و لیاخوویچ دستگیر شدند.  

به گزارش خبرگزاری تاس، تظاهرات امروز (یکشنبه) در شهرهای بلاروس با عنوان «مارش ناروداولاستیا» (راهپیمایی حاکمیت مردم)  در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور و به فراخوان مخالفان دولت بلاروس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری روسی اینترفاکس، در اعتراضات امروز در مینسک در مجموع هفت هزار نفر شرکت کردند و ماموران امنیتی پس از اخطار به معترضان، از ظهر امروز شروع به دستگیری آنها کردند.

در بین افراد دستگیر شده ۲۰ زن و نیز چند خبرنگار ازجمله خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک بلاروس و روزنامه کامسامولسکایا پراودا هستند که به مرکز پلیس منتقل شدند.   

 الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس دستور داده است که درصورتی که دانشجویان در اعتراضات بلاروس شرکت کنند از دانشگاه اخراج می شوند و کارگران و مدیران کارخانه ها نیز در صورت شرکت در اعتراضات از کار برکنار می شوند و جای آنها افراد دیگر علاقه مند به کار استخدام خواهند شد.

انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز ۱۹ مرداد ماه برگزار شد و الکساندر لوکاشنکو با کسب بیش از ۸۰ درصد آرا به پیروزی رسید و تیخانوفسکایا نامزد مخالفان تنها ۱۰ درصد آرا را بدست آورد و مخالفان دولت بلاروس بلافاصله اعلام کردند که در انتخابات تقلب صورت گرفته و طرفداران خود را به خیابان‌ها کشاندند.  

آمریکا و اتحادیه اروپا نتیجه انتخابات بلاروس را به رسمیت نشناخته و از دولت این کشور خواستار برگزاری انتخابات جدید شده و تحریم هایی در مورد این کشور وضع کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =