فرماندار سقز: ارایه خدمات اداری به افراد فاقد ماسک ممنوع است

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه وضعیت این شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونا همچنان خطرناک و حاد است، گفت: ادارات و ارگان‌های مختلف نباید به افراد فاقد ماسک خدمات ارایه کنند.

کامیل کریمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان از لحاظ همه گیری کرونا در وضعیت حاد قرار دارد و بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی محدودیت‌های اعمال شده بنابراین مردم و کارکنان دولت و بخش خصوصی برای کاهش شیوع کرونا، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.  

وی با بیان اینکه ارایه خدمات به افراد فاقد ماسک در ادارات، بانک ها و موسسات مالی ممنوع است، اضافه کرد: ارایه محدودیت‌ها و قرنطینه شهر اگرچه در کوتاه مدت در روند شیوع بسیار موثر است ولی هیچ اقدامی به اندازه رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم کارساز و موثر نیست.

فرماندار ویژه سقز همچنین به تجمع شلوغ شهروندان در حاشیه شهر اشاره و بر عدم برگزاری تجمع ها، افزایش خود مراقبتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک تاکید کرد.

کریمیان یادآور شد: با توجه به شرایط حاد سقز از لحاظ کرونا چندین مراسم عروسی و عزا در این شهرستان تعطیل شده است.

بر اساس ابلاغیه سازمان امور اداری و استخدامی کشور، عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تخلف محسوب می‌شود.

در این بخشنامه آمده که جرایم و مجازات‌های تعیین شده، مستقیماً از سوی معاونان یا مدیران کل اداری و مالی هر دستگاه اعمال شده و نیازی به تشکیل پرونده در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری نیست.

طبق صورتجلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، فعالیت دستگاه های اجرایی استان از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت نیروهای اداری به صورت دورکاری و حضور سایر کارکنان در محدوده زمانی ۷:۳۰ صبح لغایت ۱۲ ظهر خواهد بود.

دستگاه‌های خدمات رسان از این مصوبه مستثنی بوده و با استفاده از تمام نیروها ارائه خدمت می‌کنند اما بخش اداری این دستگاه‌ها می‌توانند با تشخیص مدیر مربوطه از دورکاری استفاده کنند.

طبق همین مصوبه مقرر گردید، در شهرستان های بانه، بیجار، سقز، سنندج، کامیاران و مریوان، فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز تا ۲۳ همین ماه محدودیت شدید اعمال شود و این محدودیت با نظر ستاد ملی یا استانی مدیریت کرونا، قابل تمدید است.

در خصوص فعالیت مراکز آموزشی به صورت مجازی یا حضوری، در مناطق روستایی شهرستان های مشمول محدویت، بعد از طرح در ستاد شهرستانی، به تشخیص فرماندار و رییس آموزش و پرورش شهرستان، تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد.

هم اکنون ۶ شهرستان کردستان شامل سنندج، بیجار، بانه، کامیاران، مریوان و سقز در جمع ۸۹ شهرستان دارای وضعیت بحرانی از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته که در بین این مناطق وضعیت مریوان فوق بحرانی گزارش شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =