بررسی میدانی مشکلات محله سعیدیه توسط فرماندار اسلامشهر

تهران-ایرنا- فرماندار شهرستان اسلامشهر صبح امروز به همراه فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهداء(ع) با حضور در محله سعیدیه به بررسی میدانی مشکلات این محله پرداخت.

به گزارش ایرنا مسعود مرسلپور روز یکشنبه در حاشیه بازدید از محله سعیدیه اسلامشهر که معاون امور فنی و عمرانی فرماندار، مسئولان دستگاههای خدمات رسان آب، برق و گاز و شهردار منطقه ۲ نیز حضور داشتند، گفت: پس از بررسی مسایل این محله، فرصت دو ماهه ای برای رفع مشکلات تعیین شد.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات مربوط به حوزه آب و فاضلاب، تامین روشنایی برخی معابر پرتردد، رفع برخی کاستی ها توسط شهرداری و... از جمله مواردی است که باید توسط دستگاههای ذیربط در فرصت زمانی دو ماهه رسیدگی شود.

فرماندار اسلامشهر خاطر نشان کرد: حضور میدانی در تمامی محلات با همراهی فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهداء(ع)، پیگیری مدیران محلات اسلامی و حضور مدیران ادارات و دستگاههای خدمات رسان تداوم خواهد داشت تا مشکلات مردم در محلات احصاء و در اسرع وقت رفع شود.


اجرای برنامه جامع رهگیری بیماران کرونایی در احمدآباد مستوفی

فرماندار اسلامشهر همچنین از اجرای آزمایشی برنامه جامع رهگیری بیماران کرونایی در بخش احمدآباد مستوفی توسط شبکه بهداشت و درمان خبر داد.

 مرسلپور در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح به حداقل رساندن تردد مبتلایان به کرونا در سطح شهر و مراکز درمانی و ارائه خدمات به آنان در منازلشان است.

وی با بیان اینکه درصدی از مبتلایان به کرونا قرنطینه را رعایت نمی کنند و معمولا مراکز درمانی نیز جزء آلوده ترین نقاط به ویروس کرونا هستند، گفت: در قالب این طرح فرد مشکوک یا مبتلا به کرونا با شماره تماسی که توسط شبکه بهداشت و درمان اعلام خواهد شد تماس گرفته و شرح حال خود را به صورت تلفنی به یک پزشک مطرح خواهد کرد و در صورت نیاز به انجام تست کرونا و یا تحویل دارو تیم درمانی شبکه بهداشت به منزل فرد تماس گیرنده مراجعه خواهند کرد.

فرماندار اسلامشهر همچنین با اشاره به تخصیص ۸۵ درصد ظرفیت بیمارستان امام رضا(ع) به بیماران کرونایی افزود: با توجه به نیاز شدید این بیمارستان، عملیات اجرایی احداث یک سوله جدید روز پنج شنبه هفته جاری آغاز و با مشارکت و همکاری تمامی ادارات فضای جدید مورد نیاز بیمارستان امام رضا(ع) در اسرع وقت آماده خواهد شد.

وی در ادامه به آغاز محدودیت فعالیت صنوف مختلف تا ساعت ۱۸ عصر از روز سه شنبه ۲۰ آبان ماه اشاره کرد و ادامه داد: اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه باید در این زمینه اطلاع رسانی داشته باشند تا این طرح با همکاری واحدهای صنفی به خوبی در شهرستان اجرایی شود.

مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت فرهنگ سازی و تشویق و ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مدیران محله ها که اکثراً طلاب جوان، با نفوذ و با انگیزه ای هستند و بسیجیان می توانند در حوزه فرهنگی به عنوان همیاران سلامت به ایفای نقش بپردازند.

شهرستان اسلامشهر با ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در غرب تهران واقع شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =