مرور زندگی یک رزمنده بعد از ۳۱ سال دوری از جبهه

تهران- ایرنا- «همیشه شب، همیشه روز» عنوان تازه‌ترین مستند یاسر خیر است که پیرامون زندگی یک رزمنده دفاع مقدس تولید و متقاضی حضور در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.

در خلاصه موضوع فیلم مستند «همیشه شب، همیشه روز» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده، آمده است: یک کهنه سرباز جنگ ایران و عراق، به همراه دو دوست دیگرش بعد از سی و یک سال می‌رود تا ساعتی که در زمان جنگ به همرزم‌اش امانت داد را پس بگیرد.

عوامل تولید «همیشه شب، همیشه روز» عبارتند از: فیلمنامه‌نویس، کارگردان، تدوینگر و تهیه‌کننده: یاسر خیّر، فیلمبرداران: بهروز بادروج و محمدرضا جهان‌پناه، صدابردار: علی علوی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با مشارکت شبکه مستند.

یاسر خیّر ساخت مستندهایی چون «مزرعه‌ای که رویید و شهر شد»، «سه چنگ خاک»، «زمستان، عشق و سایر قوانین» و «آهستگی» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است. او در سال ۹۵ برای کارگردانی مستند «آهستگی» موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی مستند جشنواره فیلم فجر شد.

‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha