سفیر سابق آمریکا: بایدن از طرح تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت می‌کند

تهران-ایرنا- دان شاپیرو سفیر سابق آمریکا در فلسطین اشغالی روز یکشنبه گفت: جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا طرح تشکیل دو کشور برای فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی را دوباره بر سر میز مذاکره باز می‌گرداند.

به گزارش تارنمای  "I24 NEWS" شاپیرو در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل از تغییر سیاست‌های آمریکا در قبال اسرائیل و فلسطین سخن گفت و پیش بینی کرد که بایدن طرح تشکیل دو کشور برای دو طرف را دوباره به میز مذاکره برگرداند.

 وی افزود: بایدن اعتقاد دارد که راه کمک به اسرائیل و فلسطین برای حل درگیری جاری میان‌شان، تشکیل دو کشور است.

وی درباره روابط آمریکا با اسرائیل و اثرش در انتخابات اخیر نیز تصریح کرد: انتخابات آمریکا این بار بر امور داخلی آمریکا متمرکز بود و نه سیاست خارجی‌اش.

شاپیرو تاکید کرد: محور اساسی که در حال حاضر مورد توجه است، شکست کاخ سفید در برخورد با ویروس کروناست که پیامدهای اقتصادی نیز به همراه داشته است. این مسئله باعث بیکاری بسیاری از آمریکایی‌ها و از دست دادن حتی خانه‌شان شده است.

وی سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما بود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری قبلی آمریکا در دوره ریاستش طرح تشکیل دو کشور مستقل را کنار گذاشت و با حمایت‌های گسترده از اسرائیل،‌ زمینه ساخت‌وسازها گسترده شهرک‌های اسرائیلی و انجام اقدامات ضد فلسطینی را تسهیل کرد.

جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم «کامالا هَریس» نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دمکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha