فرماندار خلیل‌آباد بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف تاکید کرد

مشهد- ایرنا- فرماندار خلیل‌آباد روز یکشنبه در نشست تنظیم بازار این شهرستان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف و نانوایی ها تاکید کرد.

ابراهیم قاسم پور گفت: به هیچ وجه راضی نیستیم واحدهای صنفی در این شرایط اقتصادی متضرر شوند ولی این موضوع نباید مانع رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تضییع حقوق شهروندان شود.

وی با تاکید بر پیگیری و نظارت مستمر بر بازار و نانوایی‌ها به صورت روزانه افزود: بازرسی‌ها باید جزو اولویت‌های مسوولان باشد و هیچ گونه کمبودی در بازار نباید وجود داشته باشد.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قطع زنجیره انتقال کرونا ادامه داد: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث شیوع کرونا و افزایش تعداد بیماران بستری شده و فوتی‌های ناشی از آن می‌شود.

وی گفت: گرچه از ابتدای شیوع کرونا نظارت بر نانواییهای شهرستان برای مقابله با شیوع این ویروس بیشتر شده، اما این نظارت‌ها باید افزایش یابد و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان باید برای نظارت بیشتر بر عملکرد نانوایی‌ها، لیست نانوایی‌ها و ساعات کار آنها را در فضای مجازی برای رویت مردم منتشر کند.

قاسم‌پور با بیان اینکه واحدهای نانوایی شهرستان باید برای رعایت نکات بهداشتی تلاش کنند افزود: با واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند بدون هیچ اغماض برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هر کدام از شهروندان باید یک بازرس افتخاری باشند، ادامه داد: شهروندان باید بر نحوه فعالیت نانوایی‌ها از نظر رعایت موازین بهداشتی نظارت داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی با شماره ۱۲۴ یا ۵۷۷۲۹۵۱۰ اتاق اصناف تماس بگیرند تا در اسرع وقت موضوع پیگیری شود.

فرماندار خلیل آباد از شهروندان خواست در صف‌ نانوایی و بازار ضمن رعایت فاصله فیزیکی از ماسک استفاده کنند.

خلیل‌آباد در ۲۴۲ کیلومتری مشهد ۱۸۰۰ واحد صنفی دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶۸۲ هزار و ۴۸۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۸ هزار و ۲۹۱ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۲۰ هزار و ۳۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =