شرکت‌های هلال احمر از سرمایه‌گذاری در لرستان استقبال می‌کنند

خرم‌آباد - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر گفت: این نهاد سه هلدینگ (شرکت مادر) بسیار بزرگ دارد که در صورت همکاری مسوولان لرستان از سرمایه‌گذاری در این استان استقبال می‌کنند.

 به گزارش ایرنا کریم همتی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری لرستان افزود: هلدینگ بالگردی هلال احمر با بیش از ۱۰۰ خلبان توانمند ظرفیت بسیار خوبی در حوزه امدادی است.

وی با اشاره به انتقال ۱۰۰ خودروی سبک و دهها خودروی سنگین امدادی به استان ها اظهار داشت: همچنین هلدینگ سازمان تدارکات دارویی یکی از بزرگترین کاخانه های تولید تجهیزات پزشکی و دارویی است که انحصار تولید صافی های دیالیز و ست های تزریق داروی شیمی درمانی را در اختیار  دارد.

رییس جمعیت هلال احمر گفت: درصورت تامین مکان مناسب و بازار مصرف، هلدینگ دارویی هلال احمر در لرستان سرمایه گذاری می کند.

همتی با اشاره به سرمایه گذاری شرکت های هلال احمر در حوزه های مختلف از جمله طرح های آبی و ساختمانی افزود: این جمعیت بیش از ۱۵ مرکز درمانگاهی و بیمارستانی در دنیا دارد که ظرفیت خوبی برای مصرف تجهیزات تولیدی هستند.

وی در خصوص تاسیس داروخانه هلال احمر لرستان توضیح داد: انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی استان مجوز عام ( و نه خاص) برای این داروخانه صادر کند و چنانچه مجوز کمیسیون ماده ۲۰ داروخانه هلال احمر لرستان تا پایان ماه جاری صادر شود، آذرماه راه اندازی خواهد شد.

رییس جمعیت هلال احمر گفت: در حالیکه برخی استان ها همچون کرمان سه داروخانه هلال احمر دارند مراجعه بیماران لرستانی به تهران و سایر استان ها برای تامین داروی خاص قابل قبول نیست.

همتی با اشاره به اینکه هلال احمر سه هزار ملک دارد و ارزش برخی ملک ها به یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است می رسد تصریح کرد:‌۴۰۰ هکتار باغ پسته این نهاد در کرمان و رفسنجان ۴۰۰ میلیون تومان ضرر داشت که این امر بیانگر اهمیت مدیریت سرمایه ها است بنابراین باید در شرایطی که بدترین تحریم های ظالمانه را تحمل می کنیم نسبت به سرمایه های داخلی کشور مسوولیت پذیر باشیم.

رییس سازمان هلال احمر همچنین با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: نوروز امسال ۲۱ میلیون نفر در قالب ۷.۵ میلیون خودرو را در مبادی ورودی شهرها کنترل کردیم.

همتی اضافه کرد: همچنین ۱۸۰ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیرنقدی معیشتی،  ۱۷۵ محموله بین المللی از کشورهای مختلف، ۳۰۰هزار بسته غذایی و ۷۵۰ هزار بسته بهداشتی بین افراد نیازمند و بیماران کشور توزیع شده است و سه هزار بسته غذایی یک میلیون تومانی نیز تا اواسط آذرماه در لرستان توزیع می شود.

وی یادآور شد: همچنین ۱۳هزار نفر از اعضای جوان هلال احمر در قالب چهار هزار و ۳۰۰ تیم آمران سلامت، طی ۱۰ روز یک میلیون و ۱۰۰ هزار ماسک توزیع کردند.

 شرکت هلدینگ یا مادر،  شرکتی است که دارای سهام ممتاز و یا عمده چندین شرکت دیگر است، به این معنا که در هیات مدیره آن شرکت ها حداقل یک عضو نماینده دارد، بنابراین دارای حق رای است و می تواند از این طریق آن شرکت ها را مدیریت و کنترل کند و از مزایای حاصل از کسب و کارهای مختلف نیز منتفع شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =