توضیحات کیکاووس سعیدی درباره مصوبات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک

تهران- ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره مصوبات هفتاد و دومین جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک توضیحاتی را ارائه کرد.

«کیکاووس سعیدی» درباره نشت هیات اجرایی اجرایی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: هفتاد دومین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با حضور سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و سایر اعضای هیات اجرایی برگزار شد.

وی افزود: در بخش اول رییس فدراسیون ناشنوایان در این جلسه حضور پیدا کرد و درباره مشکلات ورزشکاران ناشنوا و برنامه‌هایی که این فدراسیون برای حضور در المپیک ناشنوایان در پیش رو دارند، گزارشی را به طور مفصل ارائه و خواسته‌هایی را مطرح کردند که با برخی از این موارد موافقت شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: رییس فدراسیون قایقرانی دیگر مقام مسوولی بود که گزارشی را درباره فدراسیون تحت هدایت خود ارائه کرد. مهم‌ترین موضوع مطرح شده مربوط به برگزاری دومین دوره پروژه بین‌الملی همبستگی بود که قرار است اواخر می ۲۰۲۱ در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

سعیدی تصریح کرد: این پروژه به مناسبت روز جهانی قایقرانی برگزار خواهد شد و هیات اجرایی با کلیات این برنامه فدراسیون قایقرانی موافقت کرد.

 وی تاکید کرد: از دیگر مواردی که مورد موافقت قرار گرفت، کمک به رشته‌های المپیکی که کسب سهیمه کرده یا شانس گرفتن سهمیه دارند، بود. دو رشته بسکتبال و کشتی درخواست‌هایشان مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به گزارش و اظهار نظر کمیته فنی بازی‌ها و سرپرست کاروان، مقرر شد با توجه به برنامه‌هایی که این دو فدراسیون دارند، حمایت‌های مالی لازم صورت بگیرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک  افزود: درخواست فدراسیون نوپای زنان دیگر موضوع مطرح شده در نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بود و قرار شد که حمایت‌های لازم از آنها صورت بگیرد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

سعیدی در پایان گفت: در بحث ناشنوایان مصوبه دیگری داشتیم که با توجه به عملکردی که این عزیزان در مسابقات المپیک ناشنوایان و جهانی داشتند محلی برای نمایش دستاورده‌ای آنها در موزه ملی المپیک در نظر گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =