اشک شوق مجری «سیاهپوست» سی‌ان‌ان با اعلام خبر شکست ترامپ

تهران – وَن جونز، مجری و مفسر «سیاهپوست» شبکه خبری سی ان ان آمریکا ، حین اعلام خبر شکست ترامپ نژادپرست، با بغض و اشک شوق، جملاتی احساسی بر زبان راند و این شکست را رویدادی شیرین برای رنگین پوستان، مهاجران و مسلمانان جامعه آمریکا دانست.

به گزارش ایرنا، شب گذشته و بلافاصله بعد از اعلام پیروزی جو بایدن و شکست ترامپف، ون جونز که از مجریان ویژه برنامه انتخابات سی ان ان بود و در آن لحظه بخاطر گریه و بغض شکسته در گلویش، سخت و بریده بریده سخن حرف می زد، گفت: (بعد از شکست ترامپ) امروز ما می توانیم راحت تر به فرزندانمان بگوییم آنچه مهم است، شخصیت انسان است.

این شخصیت رسانه ای، حقوقی و نویسنده سیاهپوست آمریکایی که در سال 2009 از مشاروان رسانه ای باراک اوباما بود، در حرفهای سرشار از احساسات خود که حاکی از غم عمیق او از رنج های  دوره ریاست جمهوری ترامپ بود، گفت: امروز(که ترامپ شکست خورده است) روزی راحت تر برای بسیاری از مردم است. آنهایی که در این کشور مسلمان هستند، دیگر نگران آن نیستند که این موضوع را از رئیس جمهوری کشورشان مخفی کنند و آنهایی که مهاجر هستند، دیگر نگران نیستند که رئیس جمهوری این کشور کودکانشان را آنها جدا کند.

او گفت: شکست ترامپ در واقع انتقام خیلی از کسانی است رنج های بسیار در دوره ریاست جمهوری او تحمل کردند.

این شهروند سیاهپوست آمریکا با اشاره به مرگ غم انگیز جورج فلوید سیاهپوست در ماه های گذشته توسط پلیس سفید پوستی که با زانو بر گردن او فشرد و او را کشت و به ضجه و التماس او که "نمی توانم نفس بکشم" توجهی نکرد، گفت: این فقط جورج فلوید نبود که نمی توانست نفس بکشد، بلکه انسان های زیادی بودند که احساس خفگی و خفقان داشتند و حس می کردند که نمی توانند نفس بکشند.

این مجری سی ان ان گفت: وقتی هر صبح بیدار می شدیم و توئیت های ترامپ را می دیدیدیم، وقتی به فروشگاه می رفتیم و هرلحظه ترس از این داشتیم که انگشت نمای کسانی شویم که باکی از رفتارهای نژادپرستانه ندارند، هرلحظه نگران فرزندانمان بودیم، نگران خواهرانمان که وقتی به فروشگاه می روند، محال بود کسی به طعنه و تهمت، چیزی به آنها نگوید؛ این ها بخشی از رنج هایی است که در دوره ترامپ آزارمان داد.

ون جونز گفت: برای کسانی که این روز(روز شکست ترامپ) ، روزی خوبی برای آنها نیست متاسفم اما چنین روزی برای همه مردم آمریکا روز خوبی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =