کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در مشهد تعطیل می‌شوند

مشهد- ایرنا- معاون کتابخانه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در شهر مشهد تعطیل می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه آستان قدس رضوی، حسین خسروی افزود: در پی تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان، از روز دوشنبه ۱۹ آبان ماه، تا روز شنبه ۲۴ آبان ماه، خدمات حضوری در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی و کتابخانه‌های وابسته به این سازمان در شهر مشهد متوقف می‌شود.

وی ادامه داد: ادامۀ تعطیلی کتابخانه‌ها به تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان بستگی خواهد داشت.

خسروی همچنین با تأکید بر ادامۀ خدمات کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی از طریق فضای مجازی گفت: پژوهشگران می‌توانند از طریق درگاه کتابخانۀ دیجیتال آستان قدس رضوی به آدرس digital.aqr.ir از بخشی از خدمات این کتابخانه به صورت مجازی بهره‌مند شوند.

بیش از ۹۷ هزار کتاب خطی در گنجینه نسخ خطی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می ‌شود که از این تعداد هفت هزار و ۲۰۰ نسخه مربوط به حوزه ادبیات است.

کتابخانه آستان قدس رضوی از غنی ترین کتابخانه های جهان اسلام است و بر اساس اطلاعاتی که توسط یکی از موسسات پژوهشی آمریکا منتشر شده، این کتابخانه در ردیف ۲۰ کتابخانه ای قرار گرفته که سبب تغییر جهان شده‌اند.

سازمان کتابخانه های آستان قدس رضوی شامل کتابخانه مرکزی و ۱۰ کتابخانه تخصصی در حرم مطهر رضوی و ۵۱ کتابخانه در دیگر نقاط کشور است و بیش از ۳۰ میلیون منبع مطالعاتی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =