۳۵ مدرسه در شهرری دوشیفته است

شهرری - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری گفت: ۳۵ مدرسه دوشیفته در شهرری فعال است که این موضوع نشانگر کمبود مدرسه در این ناحیه است.

محسن نوروزیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متوسط سن مدارس شهرری بین ۲۷ تا ۲۸ سال است و اکثر آنها نیاز به بازسازی، نوسازی و تعمیر دارند.

وی با تاکید بر اینکه ناحیه یک شهرری نیاز به ساخت مدرسه دارد، افزود: مشکل کمبود فضای آموزشی در منطقه باید در اختیار خیرین مدرسه ساز قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری خاطر نشان کرد: ناحیه یک ری در حال ساخت ۴ مدرسه است و در سه سال گذشته هم چهار مدرسه تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی به اجرای طرح آجر به آجر در نوسازی و احداث مدارس ناحیه یک اشاره کرد و گفت: توسعه فضاهای آموزشی و رفع کمبودها در منطقه کهریزک و منطقه فشافویه از اهداف اجرای طرح آجر به آجر محسوب می‌شود.

نوروزیان عنوان کرد: کمک های کوچک و بزرگ حتی به اندازه یک آجر هم می تواند در راستای توسعه فضاهای آموزشی موثر باشد.

وی به اهمیت نقش والدین در ارتباط بین اولیاء مدرسه و خانواده و اثرآن اشاره کرد و گفت: والدین با ارتباط گیری مستمر بین خود و مدرسه می توانند به عرصه آموزش کمک کرده و موثر باشند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری عنوان کرد: اولیاء، مدارس، معلمان و مدیران مکمل یکدیگر بوده و در تربیت و آموزش به دانش آموزان اثرگذار هستند.

شهرستان ری با چهار مرکز اصلی آموزش و پرورش شامل ناحیه یک، ناحیه دو و مناطق کهریزک و فشافویه است.

حدود  ۴۳ هزار دانش آموز در ۱۵۳ مدرسه آموزش و پروش ناحیه یک شهرری تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها