بیش از سه هزار تن روغن وارد البرز می شود

کرج - ایرنا - استاندار البرز با تاکید بر تدابیر لازم برای تامین نیاز مردم به روغن گفت: سه هزار و ۳۰۰ تن روغن خوراکی وارد این استان وارد می شود.

عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار البرز افزود: بیشترین دلیلی که منجر به کمبود روغن  در بازار شد، بار روانی حاکم بر جامعه بود ولی سازمان های مربوطه در کشور مامور به تامین این نیاز در کشور شدند.
وی ادامه داد: براساس گزارش های ارایه شده، بخش عمده ای از نیاز روغن استان البرز از بندر شهید رجایی در حال بارگیری است.
شهبازی گفت: مقرر شد با هماهنگی لازم از سوی سازمان صمت بخشی از کارکنان ادارات و دستگاه ها  برای رصد میدانی بازار، نیاز سنجی و ارایه گزارش از روند توزیع و عرضه کالاهای ضروری مردم، بسیج شوند.

استاندار البرز تاکید کرد:  در جبهه های مختلف تامین نیازهای مردم و کسب رضایتمندی آنها با قدرت ظاهر می شویم و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

وی  با بیان اینکه روند صادرات در البرز خوب است و امسال ۷۲ درصد رشد در این بخش را تجربه کردیم، اضافه کرد: سالانه ۹۰ هزار تن تخم مرغ در البرز تولید می شود و نیاز استان ۳۰ هزار تن است.
شهبازی گفت: نیاز استان البرز به گوشت مرغ نیز می تواند بازنگری شود و توسط تیم های نظارتی گزارش شود تا برای افزایش آن برنامه ریزی شود.
استاندار البرز  با اشاره به مانعی که در یکی از واحدهای تولیدی بزرگ استان ایجاد شده بود، افزود: ترخیص ذرت در این واحد به طول انجامید که بر این اساس حدود ۵۰۰ نیروی کار به واسطه تعطیلی تولید در آن بخش در معرض تعدیل بودند.
وی گفت: با حضور و پیگیری صورت گرفته در این واحد و طی دستور رییس جمهوری و ابلاغ معاون اول رییس جمهوری، این مشکل رفع شد و ۵۰۰ نیروی کار دوباره بازگشتند و تولید در این واحد جریان پیدا کرد.
استاندار البرز بیان داشت: شرایط تحریم ها و شیوع کرونا گرفتاری هایی را ایجاد کرده از این رو باید با تشکیل جلسات و بازدیدهای میدانی، انقلابی تر اقدام کنیم به طوری که در روند زندگی مردم محسوس تر باشد.
شهبازی با اشاره به اینکه اکنون تعداد قابل توجهی از بیماران کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: روند ارایه خدمات و بیماریابی نیز در البرز افزایش یافته ولی مردم و به ویژه اصناف باید همانند گذشته همراهی کنند تا چرخه شیوع کاسته شود.
وی با بیان اینکه اصناف البرز افرادی منصف، عادل و خیر هستند، اظهار داشت: در مرکز استان طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذرماه ۹۹ می توانند تا ساعت ۱۸ فعالیت داشته باشند که این امر در فردیس نیز اجرایی می شود.
 استاندار البرز با تاکید بر نقش و اهمیت اطلاع رسانی در تنظیم بازار افزود: رسانه ها و به ویژه صدا و سیمای البرز با ارایه گزارش و به تصویر کشیدن نظارت ها و اطلاع رسانی به مسوولان و مردم باید وارد میدان شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =