تاثیرگذاری جانبازان و آزادگان در کنگره ادبیات پایداری بررسی می شود

تهران - ایرنا - هشتمین کنگره سراسری ادبیات پایداری با شناسایی شخصیت‌های تاثیرگذار و بررسی منش و ویژگی‌های اخلاقی، مدیریتی و مردمی آزادگان،  جانبازان و رزمندگان در زمستان سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش حوزه ایثار و شهادت ایرنا از نوید شاهد، هشتمین کنگره ادبیات پایداری با دعوت از اندیشمندان، صاحب‌نظران و فرهیختگان جهان فراخوان داد.  
این کنگره با هدف شناسایی شخصیت‌های تاثیرگذار، شناساندن شخصیت‌های تاثیرگذار، مفهوم و مصادیق تاثیرگذاری، تبیین مفاهیم و مبانی ادبیات پایداری، غنی کردن متون آموزشی و درسی حوزه ادبیات پایداری و مناسب‌سازی شرح‌حال نویسی مرسوم با مبانی ادبیات پایداری برگزار می‌شود.

«منش و ویژگی‌های اخلاقی، مدیریتی و مردمی شخصیت‌های تاثیرگذار»، «گونه‌شناسی و طبقه‌بندی شخصیت‌های تاثیرگذار(شخصیت‌های رهبری، شخصیت‌های سیاسی، شخصیت‌های نظامی، شخصیت‌های آزادگان، اسرا و جانبازان، شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری، اصحاب رسانه و خبرنگاران)»، «شخصیت‌های تاثیرگذار ملی، منطقه‌ای و جهانی»، «شخصیت‌های گمنام (پدر، مادر، همسر و رزمندگان گمنامی که کارکردی موثر و ویژه داشته باشند)»، «زنان تاثیرگذار»، «مقایسه و تطبیق شخصیت‌های تاثیرگذار ایران و جهان» و «تدوین الگو و شیوه‌های تطابق زندگی مسئولان و معاصران با شخصیت‌های تاثیرگذار» هفت محور این کنگره‌اند.

این کنگره را بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با حمایت سه نهاد دیگر برگزار می‌کند.

علاقه‌مندان باید با رعایت شیوه‌نامه فراخوان شرکت در هشتیمن کنگره ادبیات پایداری، آثار خود را تا ۱۳ دی‌ماه، هم‌زمان با سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، به نشانی الکترونیکی adabiyyat.e.paydari@chmail.ir ارسال کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۰۳۴۳۲۷۳۵۳۹۸ تماس بگیرند.

بر اساس این فراخوان، مقالات پذیرفته شده هشتمین کنگره ادبیات پایداری ۲۵ بهمن‌ماه ۹۹ مشخص می‌شوند و آیین پایانی ۱۹ و ۲۰ اسفندماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

نتایج نهایی مقالات برتر این کنگره که مورد تایید داوران نشریه علمی- پژوهشی ادبیات پایداری قرار بگیرند، در آن نشریه و سایر مقالات برتر در مجموعه مقالات کنگره چاپ خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =