ریییس دادگستری: تقویت پایگاه‌های امداد و نجات لرستان ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس کل دادگستری لرستان گفت:‌ آمار تصادفات فوتی و جرحی در استان بالا و یکی از راهکارهای کاهش این حوادث، ایجاد و تقویت پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای است.

به گزارش ایرنا محمد رزم روز یکشنبه در جلسه شورای اداری لرستان با حضور کریم همتی رییس سازمان هلال احمر افزود: با توجه به وضعیت جاده‌ های استان آمار تصادفات فوتی و جرحی در لرستان بالا است و پرونده‌های بسیاری در حوزه صدمات و فوتی‌های این حوادث در دادگاه‌ها بررسی می‌شود.

وی اظهار داشت: تعدادی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای نیمه کاره در دورود، شهرستان دلفان، گردنه گاماسیاب، گردنه گشور و بروجرد وجود دارد که انتظار می رود هرچه سریع تر تکمیل شوند.

رییس کل دادگستری لرستان اضافه کرد: برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های هلال احمر استان و جلوگیری از اطاله دادرسی چهار شعبه تعیین شده است.

رزم ادامه داد: لرستان از حیث مسائل بهداشت و درمان به ویژه در حوزه مقابله با کرونا محروم و نیازمند کمک است که درخواست می شود تجهیزات ونتیلاتور(دستگاه تنفس)، لباس حفاظتی، ماسک و کیت‌های آزمایش کرونا به این ستان اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه آزمایش های تشخیص کرونا در لرستان هفته‌ای یک میلیارد تومان هزینه دارد تصریح کرد:‌ دستگاه سی تی اسکن، رادیولوژی، تخت‌های مراقبت ویژه، سونوگرافی، دستگاه اکو و نوار قلب، الکترو شک و آندوسکوپی از دیگر ملزومات بهداشت و درمان استان است.

رزم خواستار سرمایه گذاری شرکت های وابسته به هلال احمر در لرستان شد و گفت: انتظار می رود معاونت توانبخشی هلال احمر استان و شهرستان‌ها ایجاد و تقویت شود چرا که مردم استان به خدمات این حوزه از جمله فیزیوتراپی نیاز دارند.

رییس کل دادگستری لرستان خواستار ایجاد داروخانه هلال احمر در این استان شد و گفت: این جمعیت از ۱۸۷ هکتار اراضی مرغوب در شهرستان ازنا بهره‌مند است که باید با واگذاری آن به بخش خصوصی از این ظرفیت برای کمک به اشتغالزایی و رفع بیکاری استفاده شود.

رزم افزود: همچنین جمعیت هلال احمر یک اردوگاه با وسعت ۵۷ هکتار در زاغه خرم‌آباد دارد که چنانچه اختیار واگذاری آن به استان داده شود در اشتغالزایی موثر خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =