اعلام نتیجه سریع آزمایش کرونا در مشهد میسر می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت که اعلام نتیجه آزمایش کرونا در مدت ۳۰ دقیقه به زودی در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی میسر می‌شود.

دکتر مهدی قلیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر اعلام نتیجه آزمایش کرونا ۴۸ ساعت طول می کشد که با رسیدن کیت تست سریع کرونا این مشکل برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: کیت تست سریع کرونا طی هفته‌های آینده در تمام کشور از جمله استان خراسان رضوی برای بیماران مشکوک به کرونا استفاده خواهد شد. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مهر ماه سال جاری تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد و دیگر مناطق استان خراسان رضوی روند افزایشی داشته و بیشترین بیماران جدید از طریق دورهمی‌ها و مهمانی‌های خانوادگی به این بیماری مبتلا شده‌اند. 

وی افزود: تاکنون  بیش از ۱۰۸ هزار آزمایش کرونا از مراجعان سرپایی مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت و برای بررسی به آزمایشگاه‌های مرجع ارسال شده است که در صورت ابتلای افراد مشکوک به بیماری کرونا، تحت خدمات مراقبتی و دارویی این مراکز قرار می‌گیرند.

دکتر قلیان ادامه داد: همچنین در صورت نیاز به خدمات تخصصی و تصویربرداری، بیماران به ۱۹ مرکز سطح دو ارجاع و در صورت نیاز به خدمات بستری به مراکز بیمارستانی انتقال داده می شوند.

وی گفت: در حال حاضر ۴۱ مرکز خدمات جامع سلامت زیر پوشش این دانشگاه  از ساعت هشت تا ۲۱ به طور ویژه به مراجعان سرپایی مشکوک و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ خدمات رسانی می‌کنند که  ۲۲ مرکز از این تعداد در مناطق پنجگانه مشهد فعال شده است و بقیه در سایر شهرستانهای زیر پوشش این دانشگاه فعال هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت، ۱۴۵ درمانگاه خصوصی نیز مسوولیت ارائه خدمات سطح یک را به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در مشهد بر عهده دارند.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶۸۲ هزار و ۴۸۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۸ هزار و ۲۹۱ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۲۰ هزار و ۳۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =