۱۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۴
کد خبرنگار: 1771
کد خبر: 84103088
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ظریف: جهان نظاره‌گر رهبران جدید آمریکا است

تهران – وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه در توئیتی نوشت:جهان در حال نظاره است که آیا رهبران جدید آمریکا روش مخرب، ضدقانون و قلدرمابانه رژیم رو به پایان آمریکا را رها خواهند کرد و چندجانبه گرایی، همکاری و احترام به قانون را در پیش خواهند گرفت یا نه.

به گزارش ایرنا، ظریف در توئیت خود نوشت: مردم آمریکا حرف خود را زدند و نظرشان را گفتند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: آنچه مهم است، عمل و رفتار است.

ظریف نوشت: سابقه ایران روشن است؛ عزت، منافع ملی و دیپلماسی مسئولانه.

براساس نتایج پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که شب گذشته اعلام شد، جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.
این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.
بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =