استاندار: آزادسازی کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان کامل شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: آزادسازی کامل این کاروانسرا و برچیده‌شدن دیوارهای زندان از انتظارات مردم سمنان است و باید انجام شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل زندانها و اقدامات تربیتی و تامینی استان سمنان در دفتر استاندار تاکید کرد: وضعیت کاروانسرای شاه عباسی سمنان هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود.

استاندار سمنان افزود: آزادسازی کامل این کاروانسرا و برچیده شدن دیوارهای زندان از انتظارات مردم سمنان است و این مهم باید هر چه سریع تر با انجام جلسات کارشناسی و تعاملات دوسویه با شهرداری سمنان به نتیجه رسیده و تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به انتقال زندان سمنان به مکان جدید ، تعیین تکلیف کاروانسرای شاه عباسی که تا پیش از این به عنوان زندان شهر سمنان مورد استفاده قرارمی‌گرفت را خواستار شد.
آشناگر با تاکید بر لزوم انتقال زندان دامغان به مکان جدید گفت : اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان متعهد است تا نسبت به تکمیل نیازهای باقی مانده این ساختمان اقدام و تا روز سه شنبه ساختمان جدید زندان دامغان را به اداره کل زندانها و اقدامات تربیتی و تامینی استان تحویل دهد.
وی گفت : مصوبه شورای تامین استان سمنان مبنی بر انجام سریع و انتقال زندان دامغان ابلاغ شده است و هر گونه مسئولیت ناشی از اقدام دیرهنگام بر عهده اداره کل زندانها و اقدامات تربیتی و تامینی استان سمنان خواهد بود.
استاندار سمنان، تامین نیازمندی ها و به ویژه تامین ساختمان مناسب برای اداره کل زندانها و اقدامات تربیتی و تامینی استان را امری ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد: با همکاری و تعاملات بین دستگاهی ، این مشکل نیز برطرف شود.‌

کاروانسرای تاریخی سمنان واقع در مرکز شهر تا چندی پیش با کارکرد زندان چهره شهر را دچار خدشه کرده بود، اما اکنون با انتقال زندان، یکی از لازمه های آزاد سازی این بنای تاریخی انجام شده است و با تعیین تملک می‌توان به رفع خدشه از چهره شهر امیدوار بود.

این کاروانسرا به عنوان یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته شده در دوران شاه عباس صفوی در شهر سمنان احداث شد و دارای ۴۰۰ سال قدمت است که در سال ۱۳۵۲ به ثبت ملی رسید و پس از سه دهه تغییر کاربری و تبدیل آن به زندان مرکزی شهر سمنان با تلاش پیگیر و مستمر استاندار سمنان و همراهی شورای تامین استان و همکاری اداره کل زندانها و اقدامات تامینی استان و سایر دستگاههای اجرایی همکار، خرداد امسال از بند زندان خارج و آزاد سازی شد.

برای اطلاعات بیشتر درباره این موضوع، به گزارش خبرگزاری ایرنا استان سمنان اینجا را بخوانید و برای دیدن تصاویر این کاروانسرا اینجا را ببینید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =