آموزش‌وپرورش برای افزایش ظرفیت توان تاب‌آوری جامعه آمادگی دارد

تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌وپرورش گفت: این وزارتخانه آمادگی دارد با استفاده از شبکه بزرگ معلمان، دانش آموزان و اولیا در زمینه فرهنگ‌سازی، مصونیت بخشی و افزایش ظرفیت توان تاب‌آوری جامعه به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کمک کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی روز یکشنبه در حاشیه نشست دهمین گفتگوی هفته با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان این‌که رفتار جامعه تحت تأثیر یادگیری افراد آن جامعه است، افزود: هرچقدر که یادگیری افراد جامعه بهتر باشد، رفتار آن جامعه نیز اصلاح خواهد شد.

وی با اشاره به حضور یک‌ میلیون معلم و ۱۵ میلیون دانش‌آموز و ارتباط وسیع و نزدیک آموزش‌وپرورش با خانواده‌ها،‌ تاکید کرد: شبکه بزرگی در سراسر کشور در دسترس آموزش‌وپرورش قرار دارد و آموزش‌وپرورش می‌تواند برای فرهنگ‌سازی مصونیت بخشی و افزایش ظرفیت توان تاب‌آوری جامعه به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کمک کند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت:‌ همه دستگاه‌های کشور درگیر بیماری کرونا شدند، اما در خط مقدم این مبارزه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار دارد. آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرد که از طریق انتقال آگاهی به پیشبرد سیاست‌های وزارت بهداشت کمک کند.

حاجی میرزایی در ادامه افزود: میزان بلوغ یک جامعه به همگرایی و هم‌افزایی داخلی جامعه وابسته است و هرچقدر همکاری بین دستگاه‌ها بیشتر باشد، آن جامعه توسعه‌یافته‌تر و پیشرفته‌تر خواهد شد و آمادگی بیشتری برای پیشرفت و توسعه پیدا می‌کند. وزارت آموزش‌وپرورش و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی زمینه‌های بسیار متعددی برای گسترش همکاری‌ها دارند و در سال‌های گذشته گام‌های بسیار خوبی برداشته ‌شده است و در این نشست بر توسعه این فعالیت‌ها تأکید شد.

اجرای طرح کوچ از امسال

وزیر آموزش‌وپرورش در باره تمهیدات آموزش و پرورش برای پیشگیری از برخی مشکلات فیزیکی و اسکلتی معلمان و دانش آموزان ناشی از آموزش مجازی و موبایل‌، گفت: در شبکه شاد کانالی است که ورزش‌های لازم را به معلمان و دانش آموزان ارایه  می‌دهد. همچنین برنامه‌های تلویزیونی آماده‌ شده است تا نیازهای خانواده‌ها معلمان و دانش آموزان را در این زمینه رفع کند.

حاجی میرزایی درخصوص طرح کوچ که از امسال در آموزش‌وپرورش اجرا می‌شود، گفت: طرح کوچ برای کاهش وزن و چاقی دانش آموزان در نظر گرفته ‌شده است. این طرح از طریق اصلاح سبک زندگی دانش‌آموزان کمک می‌کند تا تحرک بدنی آنها افزایش یابد و تغذیه آن‌ها اصلاح شود تا در این شرایط دوری از مدرسه بتوانند با تحرک بیشتر و الگوی تغذیه مناسب از سلامتی خود مراقبت کنند.

به گزارش ایرنا، وزارت آموزش و پرورش  در طرح کوچ با مشارکت معلمان، خانواده ها و دستگاه های عضو ائتلاف اجرای این طرح به ویژه وزارت بهداشت و رسانه ملی، ضمن کنترل وزن و BMI دانش آموزان، با مداخله و ارایه برنامه های لازم، دانش آموزان را در تناسب وزن و افزایش تحرک و شادابی یاری می کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =