شهرداری یزد ۲ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان بحران هزینه کرد

یزد - ایرنا - شهردار یزد با بیان اینکه این نهاد ۲ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز بیمارستان بحران در مرکز استان هزینه کرد ، گفت: این واحد درمانی در اختیار بیمارستان شهید صدوقی گذاشته شد که در صورت لزوم از آن استفاده شود.

 جمال‌الدین عزیزی بُندرآبادی روز یکشنبه به خبرنگاران افزود : ساخت بیمارستان بحران در موج اول شیوع ویروس کرونا مطرح شد و با توجه به رعایت مقررات بهداشتی از سوی مردم و کاهش افراد مبتلا و بهبود شرایط بهداشتی ، ادامه کار متوقف شد و با شروع موج سوم کرونا در استان تجهیز و راه اندازی شد.

وی اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا در اسفند ماه ۹۸ اطلاع‌رسانی و تبلیغات شهری با هماهنگی علوم پزشکی یزد در دستور کار شهرداری قرار گرفته است. 

عزیزی بدون اشاره به آمار خرید دستگاه آزمایش کرونا از سوی شهرداری بیان کرد که این دستگاه در شناسایی و کنترل افراد مبتلا به کرونا بسیار موثر بود.

وی گندزدایی و ضدعفونی معابر را از دیگر فعالیت‌های شهرداری در زمان موج اول شیوع کرونا ذکر کرد و افزود: در این زمینه ۲۱۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی مورد استفاده قرار گرفت.

شهردار مرکز استان یزد خاطرنشان کرد : برای کاهش مراجعه مردمی در موج اول و دوم پرداخت عوارض نوسازی سال ۹۸ شهروندان به شهرداری تا خرداد ماه ۹۹ تمدید شد و با توجه به این تصمیم در چارچوب سلامت مردم که بسیار لازم بود، ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیارد تومان عوارض شهرداری کاهش یافت .

عزیزی در ادامه  گفت و گو با خبرنگاران از رونمایی سامانه شهروندسپاری خبر داد ، افزود: با این سیستم شهروندان می‌توانند در مورد برخی فعالیت‌های خود به سامانه مراجعه کنند که این اقدام به کاهش مراجعه حضوری افراد به شهرداری کمک می کند.

شهردار یزد توزیع ۸۰۰ حفاظ (کاور) جداکننده رانندگان تاکسی‌های درون شهری با مسافران و ضدعفونی تمامی وسایل حمل‌و نقل عمومی به عنوان بخشی از فعالیت های این مجموعه خدمات رسانی شهری برشمرد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ نفر از مجموعه کارکنان شهرداری به کرونا مبتلا شده اند، از فروش قبرخانوادگی در خارج از منطقه وقفی آرامستان خبر داد و گفت : هر قطعه قبور خانوادگی ۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( یکشنبه) گفت: با فوت ۴۵۹ بیمار مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی قطعی به بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۸ هزار و ۲۹۱ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

 سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۸ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۲۳۶ بیمار جدید شناسایی شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۱۲ نفر نیاز به بستری در بیمارستان داشتند و  با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۸۲ هزار و ۴۸۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۲۰ هزار و ۳۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و  پنج هزار و ۵۲۳ نفر از بیماران بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۲۲۴ هزار آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گفته لاری شرایط از لحاظ شیوع کرونا در تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز  است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ ( مارس ۲۰۲۰)  بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه و سرفه از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم بیماری کووید۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس دچار بیماری خفیف می شوند..

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =